• همکاری علمی «یونیدو» با شورای عالی عتف

   همکاری علمی «یونیدو» با شورای عالی عتف

   نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد ضمن ابراز امیدواری برای یافتن زمینه‌های مشترک همکاری با شورای عالی عتف نسبت به همکاری این نهاد بین المللی با ایران در حوزه‌های مختلف اعلام آمادگی کرد.

   به گزارش دفتر حمایت از مالکیت صنعتی، در نشست مشترکی که بین دکتر ابویی اردکان و الساندرو آمادیو نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد ( یونیدو) برگزار شد، طرفین در خصوص زمینه‌ های مشترک میان سازمان‌ های فعال در حوزه‌ علوم، تحقیقات و فناوری در کشور با سازمان ملل و نیز سایر سازمان‌ ها و موسسات بین المللی به بحث و تبادل نظر پرداختند. در این نشست دکتر ابویی اردکان در خصوص تاریخچه تشکیل شورای عالی عتف و ماموریت این نهاد در راستای سیاستگذاری علم و فناوری در کشور توضیحاتی ارائه کرد.

   ابویی ضمن تشریح فعالیت های کمیسیون‌ های تخصصی و ستادهای شورای عالی عتف افزود: دبیرخانه شورا ضمن انجام وظایف سیاستگذاری خود، عهده‌دار نظارت بر دو برنامه‌ کلان ملی در زمینه‌ های تاسیس و توسعه مناطق ویژه علم و فناوری و برنامه ملی آینده نگاری در جمهوری اسلامی ایران است.

   وی اظهار داشت: با توجه به تجربه‌ سازمان یونیدو در این دو حوزه و نیز دسترسی این سازمان به شبکه‌ بین المللی خبرگان سایر کشورهای جهان، همکاری با آن در حسن اجرای ماموریت دبیرخانه و شورا سودمند خواهد بود.

   در ادامه الساندرو آمادیو نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد( یونیدو) ضمن ابراز امیدواری برای یافتن زمینه‌ های مشترک همکاری با شورا به طرح‌ های مشترکی که هم اکنون میان یونیدو و سایر ارگان‌ های کشور در دست انجام هستند اشاره کرد و افزود: یونیدو به عنوان یک سازمان دارای توانایی کارشناسی و فنی، قادر است در حوزه‌ های مختلف ماموریت دبیرخانه عتف با این نهاد همکاری کند.

   وی ضمن استقبال از تمایل شورا به عنوان یک نهاد سیاست‌گذار ملی در حوزه‌ های علوم، تحقیقات و فناوری به همکاری با سازمان‌ های بین‌المللی، آمادگی سازمان متبوعش را در خصوص همکاری دو جانبه فنی و کارشناسی در حوزه‌ های تاسیس و توسعه مناطق ویژه علم و فناوری، انتقال تکنولوژی، آینده نگاری و حمایت و گسترش زمینه‌ های بین المللی تجاری سازی و فعالیت‌ های شرکت‌ های دانش بنیان اعلام داشت.

   نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد( یونیدو)  افزود: در حال حاضر در زمینه‌ های صنعتی از جمله پتروشیمی و سیمان در حال همکاری‌ های سودمند و گسترده‌ ای با جمهوری اسلامی ایران هستیم، ضمن آنکه سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در خصوص ساخت ظرفیت‌ های بازرگانی، مدیریت پسماند و مدیریت انرژی نیز برنامه‌های گسترده‌ ای را در ایران در دست اجرا دارد.

   در پایان این نشست، طرفین ضمن تاکید بر علاقه‌مندی به گسترش همکاری‌های بیشتر در خصوص شکل این همکاری‌ ها در زمینه‌هایی مانند برگزاری کارگاه‌ های آموزشی بین المللی و امضای تفاهم‌نامه مشترک به تبادل نظر پرداختند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,870,114
تعداد بازدید امروز : 37,032
تعداد بازدید دیروز : 49,998
تعداد بازدید هفته : 337,603
تعداد بازدید این ماه : 986,980
آخرین به روزرسانی : 1399/05/24 20:53

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.