• چشم انداز مثبت همکاریهای صنعتی ایران و ایتالیا /هدف ایران حضور فعال در بازارهای بین المللی است

   چشم انداز مثبت همکاریهای صنعتی ایران و ایتالیا /هدف ایران حضور فعال در بازارهای بین المللی است

   چشم انداز مثبت همکاریهای صنعتی ایران و ایتالیا /هدف ایران حضور فعال در بازارهای بین المللی است

   وزیر صنعت،معدن وتجارت ضمن ارزیابی چشم انداز مثبت همکاری های دو کشور گفت : ایتالیا از لحاظ صنعتی دومین کشور اروپایی در زمینه ساخت تجهیزات صنعتی است و دو کشور می توانند در زمینه های جدید صنعتی ، نفت،گاز،نیروگاه فولاد ، خودرو،کاشی ، سرامیک ، کشاورزی و... با همدیگر روابط مناسبی داشته باشند .


   به گزارش شاتا ، مهندس محمدرضا نعمت زاده و خانم فدریکا گوئیدی وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا پس از دیدار دوجانبه در کنفرانس خبری مشترک بر گسترش همکاری های اقتصادی و صنعتی دو کشور تاکید کردند.
   وزیرصنعت،معدن وتجارت گفت: وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا در صدر هیأتی بلندپایه از شرکتهای معتبر ایتالیایی ، چندین بانک و مدیر عامل بیمه های آن کشور به تهران آمده است تا زمینه های همکاری های دو کشور را بررسی نمایند.
   وی با اشاره بر سوابق همکاری های تاریخی و صنعتی میان دو کشورافزود: همکاریهای اقتصادی  و صنعتی میان دو کشور به صورت سرمایه گذاری مشترک  و انتقال تکنولوژی خواهد بود. 
   مهندس نعمت زاده تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه اکسپو در میلان ایتالیا در سال جاری نیز فرصتی برای تقویت روابط اقتصادی دو کشور است و کشورمان با ایجاد غرفه در این نمایشگاه اقدام به معرفی توانمندی های اقتصادی و فرهنگ دیرینه ایران نموده است .
   وی ضمن ترسیم سیاستهای جدید همکاری با شرکتهای ایتالیایی معتبر در زمینه های مختلف  گفت : ایران دارای مزیت های بسیار زیادی است و مهمترین مزیت ما نسل جوان تحصیل کرده است که جویای کار و فعالیت می باشند که با این سرمایه انسانی بالا و منابع طبیعی کشور ما بهترین محل برای سرمایه گذاران ایتالیایی  خواهد بود.
   وزیر صنعت ، معدن و تجارت افزود : ایران حتی در شرایط تحریم توانست نیاز کشور را تامین کند بنابراین هدف ما از سرمایه گذاری جدید این است که در بازارهای خارج حضور فعال داشته باشیم .
   وی گفت : در مجموع ایتالیا برای جمهوری اسلامی ایران از جایگاهی ممتاز و ویژه برخوردار است و می تواند در آینده با بهره برداری اقتصادی و تجاری در زمره شرکای اصلی جمهوری اسلامی ایران باشد .
   وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا نیز یاد آور شد : طی سال‌های پس از انقلاب اسلامی ، ایتالیا همکاری گسترده ای با جمهوری اسلامی ایران در بخش های دولتی و خصوصی داشته و همواره از شرکای تجاری قوی ایران  بوده است .
   فدریکا گوئیدی گفت : با توجه به ظرفیت های قابل توجه موجود در دو کشور ، زمینه برای احیا و تقویت بیش از پیش روابط دو کشور وجود دارد .
   وی گفت: توجه ما فقط صنایع بزرگ نیست و آمادگی داریم در صنایع کوچک ومتوسط همکاری کنیم و شعباتی خصوصا در صنایع قطعه سازی در ایران ایجاد کنیم .
   وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا افزود : آمادگی حضور صنعتگران وتجار ایرانی در ایتالیا را داریم و ما باید روابطمان بلند مدت و به صورت برد-برد باشد.
    
    
   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,363,715
تعداد بازدید امروز : 38,567
تعداد بازدید دیروز : 40,282
تعداد بازدید هفته : 123,444
تعداد بازدید این ماه : 480,581
آخرین به روزرسانی : 1399/05/13 17:39

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.