• آمادگی ایران و ژاپن برای همکاری در صنایع خودرو ، ریلی و مخابرات

   آمادگی ایران و ژاپن برای همکاری در صنایع خودرو ، ریلی و مخابرات

   آمادگی ایران و ژاپن برای همکاری در صنایع خودرو ، ریلی و مخابرات

   وزیر صنعت ، معدن و تجارت از آمادگی ایران برای همکاری در خصوص صنایع خودرو ، ریلی ، لوکوموتیوهای برقی ، انواع واگن های مسافر بری ، باری و مخابرات و... با شرکتهای ژاپنی خبر داد.


   به گزارش شاتا ،مهندس نعمت زاده در دیدار با معاون وزیر اقتصاد، تجارت و صنعت و 21 شرکت ژاپنی گفت: ایران دارای بزرگترین منابع هیدروکربن جهان است و این می تواند در زمینه ساخت و طراحی ، تجهیزات ،سرمایه گذاری و تجارت در اولویت گسترش روابط قرار گیرد. 
   وی  اولویت دوم  همکاریهای فیمابین ایران و ژاپن را در بخش برق و انتقال و تولید تجهیزات مربوط به صنعت برق عنوان نمود.
   مهندس نعمت زاده با اشاره به مذاکرات انجام شده با کشورهای اروپایی در زمینه سرمایه گذاری مشترک  تصریح کرد : در زمینه های مدیریت و بازاریابی و حضور در بازارهای بین المللی در صدد توسعه اقتصادی و زیربنایی می باشیم.
   وی گفت : ایران به دنبال توسعه همکاری های بلند مدت و استراتژیک با کشورهای دوست مانند ژاپن است و صنایع غذایی ، شیمیایی ، مصالح ساختمانی و صنایع پیشرفته الکترونیکی جزو زمینه های همکاری دو جانبه است.
   وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت : در زمینه خودرو های سبک و سنگین افزایش ظرفیت فعلی تا 2 برابر جزو برنامه های ده ساله ایران  می باشد.
   معاون وزیر اقتصاد، تجارت و صنعت ضمن اظهار تمایل بالای ژاپن برای عادی سازی سریع روابط اقتصادی با ایران پس از رفع تحریم ها گفت : شرکتهای حاضر در نشست دو جانبه، آمادگی خود را برای شروع دورانی جدید از همکاریهای مستمر ، دراز مدت و استراتژ یک با ایران اعلام می کنند.
   وی با اشاره به روابط تاریخی دو کشور گفت: منابع طبیعی و جمعیت ایران در کنار فناوری پیشرفته ژاپن می تواند مارا در این همکاری ها کمک کند.
   دایشیرو یاماگیوا ضمن موافقت با نظر مهندس نعمت زاده در خصوص سیاست های بلند مدت و استراتژیک همکاریها ی دو کشور اظهار امید واری کرد : پروسه توسعه همکاریها مستمر و ثابت  باشد .
    
    
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,363,652
تعداد بازدید امروز : 38,504
تعداد بازدید دیروز : 40,282
تعداد بازدید هفته : 123,381
تعداد بازدید این ماه : 480,518
آخرین به روزرسانی : 1399/05/13 17:39

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.