• همه صنایع باید رقابتی باشند

   مهندس نعمت زاده تاکید کرد :

   همه صنایع باید رقابتی باشند

   همه صنایع باید رقابتی باشند

   وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: در همه صنایع از خودرو تا فولاد بایستی رقابتی عمل کرد و عرضه و تقاضای محصول تولید شده را بطور دایم رصد کرد.

   به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛‌« مهندس محمد رضا نعمت زاده » در در پنجمین جلسه پایش طرحهای زنجیره ای فولاد بخش کنسانتره و گندله افزود :
   صنعت فولاد می بایست فعالانه تر از گذشته عمل کند و تکلیف طرحهای نیمه تمام هرچه سریعتر روشن شود چرا که اگر یکجای زنجیره تولید فولاد قطع شود کل تولید را تحت تاثیر قرار می دهد.
   به گفته مهندس نعمت زاده ؛ طرح های فولادی در بخش کنسانتره و گندله منتظر تسهیلات بانکی نباشند چرا که سرمایه و منابع بانکها محدود است و می توان شریک داخلی و خارجی گرفت و یا از شرکتهای سرمایه گذاری که منابع مالی زیادی دارند ،اعتماد سازی نموده دعوت به همکاری کنید.
   وزیر صنعت، معدن وتجارت با اشاره به اینکه دولت بطور جد از صنعت ساخت داخل حمایت می کند، افزود : می بایست همه امکانات را بسیج کرد تا چرخ تولید متوقف نشود ودر بهبود کیفیت وصادرات محصولات تولیدی پیشتاز بود و در این میان اگر واحد صنعتی و معدنی کار نکند علایم حیاتی خود را از دست داده است.
   وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه گندله کم داریم ، افزود : اصولا ما در تعیین قیمت گذاری گندله مخالف هستیم و اگر در یک مقطع کوتاهی اینکار را کردیم ، مجبور شده ایم.
   مهندس نعمت زاده واحدهای فولادی خودشان در بیان مشکلاتشان پیشقدم شوند ، افزود : برای حل مشکلات واحدهای کنسانتره و گندله آهن جلسات متعددی با سازمانهای آب و برق استانها به عنوان تکمیل زیر ساخت لازم برپا کردیم و درصدد کاهش بروکراسی های اداری هستیم .
   گفتنی است: در پنجمین جلسه پایش طرحهای زنجیره ای فولاد بخش کنسانتره و گندله 33طرح  که توسط 20 شرکت معدنی در حال راه اندازی هستند ، پیشرفت فیزیکی آنها توسط مجریان طرح بازگو شد .
   قابل ذکر است: ظرفیت اسمی کنسانتره این 33طرح بالغ بر 31 میلیون تن و ظرفیت اسمی گندله آهن به میزان 47 میلیون تن است.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 239,890,198
تعداد بازدید امروز : 36,490
تعداد بازدید دیروز : 64,948
تعداد بازدید هفته : 217,260
تعداد بازدید این ماه : 1,420,593
آخرین به روزرسانی : 1399/07/29 13:30

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.