• زمینه های همکاری ایران و چین گسترده است

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت :

   زمینه های همکاری ایران و چین گسترده است

   زمینه های همکاری ایران و چین گسترده است

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به زمینه های همکاری ایران و چین در بخش های مختلف تولید و تجارت تصریح کرد: دو کشور می توانند با برنامه ریزی مناسب فعالیتهای مشترک خود را گسترش دهند.

    به گزارش شاتا؛ «علی اصغر توفیق » در دیدار با «ژی گوانگ ژینگ» معاون استاندار آن هویی و هیئت همراه با اشاره به قدمت ، ریشه و تمدن تاریخی هر دو کشور ، توسعه هرچه بیشتر همکاریهای دو جانبه را مورد  تاکید قرار داد و گفت: امیدواریم بتوانیم همچون گذشته از تعاملات ، همکاریها و انجام سرمایه گذاریهای مشترک بین ایران و چین بهره مند شویم .
   وی با بیان اینکه نتایج مذاکرات1+5  روح تازه ای به کالبد سیاسی  و اقتصادی کشور دمیده است ابراز امیدواری کرد؛ شرایط پیش آمده فضای مطلوبی را برای بسطو گسترش فعالیتهای اقتصادی ایران با دیگر کشورها به وجود آورد .
   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به زمینه های همکاری مشترک دو کشور اشاره کرد و از علاقه مندی خود برای انجام پروژه های مشترک با همکاری مراکز علمی و صنعتی و همچنین دانشگاهی خبر داد.
   به گفته توفیق ؛ انجام سرمایه گذاریهای مشترک اولویت نخست بخش صنعت خواهد بود به طوری که در زمین سرمایه گذاریهای مشترک و بازاریابی دو کشور خواهند توانست تا تعامل خوبی با هم داشته باشند.
   وی با بیان اینکه ایران از مناطق ویژه اقتصادی برخوردار است خاطرنشان کرد:  این مناطق می توانند بازار و قابلیت مناسبی برای شرکتهای چینی در زمینه سرمایه گذاری محسوب شود .
   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک با داشتن نیروی انسانی متخصص و کارشناس را  از جمله دیگر زمینه های همکاری برشمرد که زیرساختهای مناسبی دراین راستا در هر ددو کشور قرار دارد.
   توفیق در ادامه بهبود شرایط محیط زیست و جلوگیری از آلایندگی هوا را مورد تاکید قرار داد و گفت: احیای محیط زیست و جلوگیری از ایجاد آلودگی بیشتر یکی از دغدغه هایی است که همواره با آن روبرو هستیم و خوشحال می شویم در این رابطه از اقدامات و برنامه های پیشگیرانه مطلع شویم و به اجرا در آوریم.
   وی همچنین کمبود ذخائر آب ،حفظ ذخائر موجود و بهینه مصرف کردن آب و همچنین استفاده از انرژی های تجدید پذیر را از دیگر زمینه هایی ذکر کرد که خواستار انتقال تجربیات و فعالیتهای مشترک در خصوص ارتقای آن هستیم.
   در این دیدار «ژی گوانگ ژینگ» معاون استاندار آن هویی نیز ضمن ابراز خرسندی از افزایش سطح تعاملات دو کشور تصریح کرد: ما نیز آمادگی خود را برای ارتقای همکاری و انتقال تجربیات با ایران اعلام می کنیم و خواستار گسترش مناسبات اقتصادی خود با این کشور هستیم.
   وی با اشاره به زیربنای تاریخی، تکنولوژیکی و نیروی انسانی متخصص ایران افزود: در این رابطه تلاش خواهیم کرد تا تعاملات خود را بهبود ببخشیم.
   به گفته ژی گوانگ ژینگ؛ استان آن هویی با توجه به داشتن ذخائر و مخازن زغال همواره علاوه بر قابلیتهای بهره مندی از ذخائر طبیعی با مشکلاتی از جمله آلایندگی محیط زیست و هوا مواجه بوده که توانسته است با ارائه و اجرای راهکارهای عملیاتی بخش زیادی از این مشکلات را برطرف کند.
   وی افزود: خوشحال خواهیم شد تا در این زمینه تجربیات خود را در اختیار ایران قرار دهیم ضمن اینکه استفاده از نیروگاههای خورشیدی و ساخت تجهیزات آن نیز از دیگر توانمندیهایی است که می تواند موضوع مناسبی برای همکاری دو کشور محسوب شود.
   معاون استاندار آن هویی در ادامه از اعلام آمادگی خود برای انتقال تجربیات ، تجهزات ، تکنولوژی و همچنین توانایی  بازار یابی با ایران خبرداد.
    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,363,248
تعداد بازدید امروز : 38,100
تعداد بازدید دیروز : 40,282
تعداد بازدید هفته : 122,977
تعداد بازدید این ماه : 480,114
آخرین به روزرسانی : 1399/05/13 17:39

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.