• برگزاری سومین جلسه کمیته هماهنگی یونیدو با حضور نمایندگان

   برگزاری سومین جلسه کمیته هماهنگی یونیدو با حضور نمایندگان

   این جلسه در محل ساختمان شهید نادری وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار گردید.

    به گزارش دفتر حمایت از مالکیت صنعتی سومین جلسه کمیسیون  هماهنگی با سازمان توسعه صنعتی ملل متحد ( یونیدو) روز دوشنبه مورخ 26/5/94 به ریاست جناب آقای دکتر توفیق معاون محترم آموزش، پژوهش و فناوری وزات متبوع و با حضور نمایندگان وزارت امور خارجه، راه و شهرسازی، تعاون،کار و رفاه اجتماعی، نفت، نیرو، جهادکشاورزی، سازمان حفاظت محیط زیست و مرکز تحقیقات سیاستهای علمی کشور در محل ساختمان شهید نادری برگزار گردید.

   در ابتدای جلسه آقای دکتر توفیق گزارش از روند اقدامات صورت گرفته  و همکاری های متقابل  ارائه نمودند. در اجرای تعهدات بین المللی ایران به کنواسیون کیوتو در خصوص کاهش گازهای گلخانه ای ناشی از احتراق گاز مشعل پالایشگاهی، وزارت نفت پروژه بازیافت گاز فلر در قالب طرح جامع توسعه پایدار پارس جنوبی تعریف و به منظور اجرای آن در حال مذاکره جهت عقد قرارداد با پیمانکاران بین المللی از طریق همکاری با یونیدو می باشد.
    آقای دکتر احمدی مجری این طرح با ارایه پاور پوینت، گزارش مبسوطی در خصوص این پروژه و میزان پیشرفت آن برای اعضای جلسه دادند. این در حالی است که مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد ( یونیدو) طی دستور العمل بیست و پنجم فوریه سال 2015، همکاری یونیدو در هر پروژه حتی پروژه های مربوط به حفظ محیط زیست در ایران را منوط به تایید شورای امنیت سازمان ملل نموده است. فرایند پیش بینی شده در این دستورالعمل، مانع روند اجرای این پروژه که در مسیر بحرانی برنامه رفع آلودگی محیط زیست وزارت نفت قراردارد گردیده است.
   در ادامه نماینده وزارت امور خارجه توضیحاتی در خصوص پی گیریهای فراوانی که از طریق دفتر سازمان ها ی بین المللی وزارت خارجه مستقر در وین داشته اند را ارایه نمودند. که در نهایت و با تصویب اعضا جلسه مقرر شد نامه ای با موضوع خسارات ناشی از دستور العمل مدیر کل یونیدو به معاونت امور حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه ارسال تا ضمن پیگیری از مدیر کل یونیدو جهت لغو فوری دستور العمل صدرالاشاره نسبت به جبران خسارات ناشی از آن، اقدام لازم به عمل آید. همچنین مقرر شد با احضار رییس دفتر یونیدو در ایران موضوع از طریق ایشان نیز پی گیری گردد.
   شایان ذکر است کارگروه کمیسیون هماهنگی یونیدو در مورخ 19/5/94 در محل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارتخانه و با حضور نمایندگان سازمان های ایمیدرو، ایدرو، زمین شناسی و اکتشافات معدنی، توسعه تجارت، شرکت شهرک های صنعتی و صنایع کوچک، معاونت امور صنایع و معاونت امور اقتصادی و بازرگانی برگزار شده بود و مصوبات کارگروه شامل 39 عنوان پروژه که از شرکت ها، موسسات، معاونت ها و سازمان های صنعت، معدن و تجارت سرار کشور دریافت شده بود در کمییسون هماهنگی مورد بحث بررسی قرار گرفت و مقرر شد جهت همکاری با یونیدو طی نامه ای به دفتر یونیدو در ایران ارسال و مورد پی گیری قرار گیرد.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,819,091
تعداد بازدید امروز : 20,390
تعداد بازدید دیروز : 37,627
تعداد بازدید هفته : 188,637
تعداد بازدید این ماه : 349,486
آخرین به روزرسانی : 1399/07/09 10:47

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.