• لزوم سرمایه گذاری مشترک ایران و کشورهای اروپایی

   رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد :

   لزوم سرمایه گذاری مشترک ایران و کشورهای اروپایی

   لزوم سرمایه گذاری مشترک ایران و کشورهای اروپایی

   رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با تاکید بر لزوم سرمایه گذاری های مشترک جمهوری اسلامی ایران و کشورهای اروپایی در دوران پساتحریم عنوان کرد: نکته مهمی که بعد از توافق و افزایش سرمایه گذاری‌ها باید به آن توجه کرد این است که با وجود پتانسیل های بالا در کشور تبدیل به واردکننده صرف ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ نشویم .

    به گزارش "شاتا" سید محمود نوابی پس از برگزاری نمایشگاه لوازم خانگی از فعالان اقتصادی این حوزه خواست که در دوران پساتحریم  ، با تلاش بیش از پیش رویکرد صادراتی را سرلوحه اهداف خود قرار داده ، تا در آینده ای نزدیک بتوانند خود را به شرکای تجاری مهمی برای کشورهای پیشرو در این عرصه تبدیل نمایند.
   وی با تاکید بر بهبود استانداردها و جلب  اعتماد مردم  به کالای ایرانی گفت : کشور ما یک جامعه اسلامی است و تولیدکنندگان موظفند با تولید محصولات باکیفیت  نشانگر میزان پیشرفت و رشد این جامعه اسلامی باشند.
   معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت ؛ لازمه کیفی سازی تولیدات را داشتن شاخص و استانداردهای بین المللی  بیان کرد و یادآور شد :  با توجه به اینکه کالاهای لوازم خانگی یک کالای مدت دار است ، کیفیت این محصولات باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و بر اساس شاخص ها و معیارهای بین المللی تولیدات ارزیابی تا اهداف مورد نظر محقق شود.
   نوابی تاکید کرد: در حال حاضر آنچه که در کشور بعنوان شاخص و استاندارد در تولید این محصولات وجود دارد ،بصورت نسبی است و سعی داریم با بهبود و بازنگری در این شاخصها ، نقایص و ایرادات آن را رفع نماییم.
   وی ادامه داد: هرچه سطح شاخص های استاندارد بالاتر باشد به سمت کیفی تر شدن تولیدات نزدیک تر شده و نباید در  تولیدات،  جزیره ای عمل نماییم بلکه باید در کنار هم با تعامل و همفکری بتوانیم به شرایط مطلوب استانداردهای بین المللی دست یابیم.
   این مقام مسئول با تاکید بر اینکه برای جلب رضایت مشتری باید بین تولید کنندگان رقابت وجود داشته باشد، توضیح داد : ما نیز برای رونق صنعت مجبوریم مانند کشورهای پیشرفته از مرحله رعایت حقوق مصرف کنندگان که اجباری و الزامی است،عبور کنیم و به خشنودی مصرف کنندگان اهمیت بدهیم.
   نوابی همچنین با تاکید بر وجود خدمات قبل ، حین و پس از فروش افزود:  خدمات قبل از فروش همان‌قدر مهم است که خدمات پس از فروش اهمیت دارد و نباید  خدمات تنها  منحصر به بعد از فروش شود.
   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: رعایت حقوق مصرف کنندگان، مستلزم تلاش برای کاهش قیمت تمام شده و رعایت استانداردهای کیفی و ارائه مجموعه خدمات موثر از سوی تولیدکنندگان مانند خدمات پیش، حین و پس از فروش، آموزش نحوه مصرف، ارائه اطلاعات مناسب و فراگیر و  دیگر پشتیبانی ها است.
   وی ضمن تجلیل از مردم کشور ادامه داد : مردم ما مردمی فهیمی هستند بنابراین تولیدکنندگان سعی کنند تا با ارتقاء بهره وری ، و افزایش کیفیت و ارائه خدمات مناسب ، محصولی کیفی و اثر بخش را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.
   نوابی با تاکید بر استفاده از امکانات و ظرفیتهای موجود، اظهار داشت: تنها راه رقابت با دنیا در حوزه  لوازم خانگی افزایش بهره وری و استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود و عرضه کالا و خدمات با قیمتی پایین تر و با کیفیتی بالاتر از نمونه مشابه خارجی است
     الزام تبلیغات  و اطلاع رسانی موثر برای کسب اعتماد مردم
   وی ارائه خدمات مناسب و باکیفیت فروش را در کسب اعتماد مردم ضروری دانست و تصریح کرد : رعایت استانداردهای لازم در تأمین ایمنی و سلامت جان مردم و ارایه‏ لوازم بهتر با نرخ مناسب و کارایی مطلوبتر از سوی صاحبان صنایع کشور ، مهمترین عامل در ترغیب مردم به خرید و استفاده از اقلام داخلی به جای نمونه های خارجی خواهد بود.
   وی افزود: رسانه‌ها و به‌خصوص صدا و سیما مکلفند با استفاده از ظرفیت خود فضای مناسبی را برای کسب و کار و تولیدات ملی در عرصه‌ تولیدات داخلی و ترغیب مردم به استفاده از آن فراهم نمایند.
   آغاز مدیریت جدید مهندسی معکوس
   وی با اشاره به تفویض اختیار "قیمت‌گذاری لوازم خانگی" از سوی سازمان حمایت عنوان کرد: براساس تصمیمات اتخاذ شده "قیمت‌گذاری کالاهای لوازم خانگی " به اتحادیه مربوطه تفویض اختیار شده است. اما ضوابط عمومی قیمت‌گذاری این سازمان نیز باید در نظر گرفته شده و لحاظ شود.
   نوابی در عین حال بیان کرد: کماکان کنترل و پایش بازار لوازم خانگی یکی از جدی ترین دستور کارهایی است که با هدف نظارت کمی و کیفی بر توزیع این اقلام توسط کارشناسان سازمان حمایت انجام می شودو  اگر اجحافی در این بخش صورت گیرد حتماً طبق قانون با آن برخورد می شود
   وی از برگزاری پانزدهمین همایش روز ملی  حمایت از حقوق مصرف کنندگان در نهم اسفندماه سال جاری خبر داد و گفت : این همایش هر ساله و با کیفیتی بالاتر در جهت همگرایی اقدامات انجام شده در حوزه تامین منافع مصرف کنندگان با حضور تمامی تولیدکنندگان برتر متقاضی دریافت گواهینامه و تندیس های رعایت حقوق مصرف کنندگان در  سراسر کشور  برگزار می‌شود
   نوابی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون این همایش با استقبال خوبی از سوی فعالان برتر در حوزه تولید و خدمات کشور  مواجه بوده است اظهار داشت : با تمهیدات اندیشیده شده  ، تولیدکنندگانی که حرفی برای گفتن دارند ، می توانند در این رقابت تنگاتنگ شرکت نمایند.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,541,931
تعداد بازدید امروز : 9,420
تعداد بازدید دیروز : 39,364
تعداد بازدید هفته : 9,420
تعداد بازدید این ماه : 658,797
آخرین به روزرسانی : 1399/05/18 02:05

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.