• ارزیابی عملکرد

   ارزیابی عملکرد استقرار سیستم مدیریت HSEE در سازمانهای تابعه و وابسته

   ارزیابی عملکرد استقرار سیستم مدیریت HSEE در سازمانهای تابعه و وابسته

   در راستای تحقق بند 8-3 برنامع مدیریت جامع HSEE ، با هدف شناسایی چالش های پیش رو استقرار نظام مدیریت HSEE و همچنین ارزیابی عملکرد HSEEاسازمانهای تابعه و وابسته، دفتر HSEE وزارت، نسبت به ارزیابی سازمان های تابعه و وابسته و واحدهای صنعتی-معدنی تحت پوشش را در سال 94 با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند: استقرار سیستم مدیریت یکپارچه HSEE، توجه به نقش کلیدی آموزش در فرهنگ سازی حوزه HSEE، آمار حوادث سال 93، بررسی پرونده معاینات سلامت کارگران و بیماریهای وابسته به شغل، شکایت های زیست محیطی، شرایط آب و هوایی و ... اقدام نموده است.

   ارزیابی سیستم های مدیریت بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی شیوه ای مناسب برای تعیین نارسایی های مدیریتی سازمان در راستای دستیابی به اهداف سیستم مدیریت HSEE می باشد. ارزیابی عملکرد استقرار سیستم مدیریت HSEE در سازمانهای تابعه و وابسته، میزان تعهد مدیریت در مسیر خط مشی و نقشه راه وزارت را نشان می دهد. نتایج این ارزیابی ها می تواند ملاک مقایسه سازمانها بوده و انگیزش مناسب را در جهت تقویت سازمان به همراه داشته باشد. جهت ارزیابی دقیق و بدور از خطا می بایست ابزار مناسب به منظور ارزیابی وجود داشته باشد که بدین منظور در ارزیابی سازمانهای تابعه و واحدهای صنعتی-معدنی تحت پوشش شاخص ها و معیارها در حوزه HSEE توسط کارشناسان دفتر بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی تدوین شده است.  
   در راستای تحقق بند 8-3 برنامع مدیریت جامع HSEE ، با هدف شناسایی چالش های پیش رو استقرار نظام مدیریت HSEE و همچنین ارزیابی عملکرد HSEEاسازمانهای تابعه و وابسته، دفتر HSEE وزارت، نسبت به ارزیابی سازمان های تابعه و وابسته و واحدهای صنعتی-معدنی تحت پوشش را در سال 94 با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند: استقرار سیستم مدیریت یکپارچه HSEE، توجه به نقش کلیدی آموزش در فرهنگ سازی حوزه HSEE، آمار حوادث سال 93، بررسی پرونده معاینات سلامت کارگران و بیماریهای وابسته به شغل، شکایت های زیست محیطی، شرایط آب و هوایی و ... اقدام نموده است. تجزیه و تحلیل شاخص های مورد ارزیابی می تواند نقشی کلیدی در شناخت وضعیت موجود، سیاستگذاری های کلان و اولویت بندی و امکان سنجی اقدامات کنترلی به هنگام و متناسب ایفا خواهد نمود. درپایان لازم بذکر است در دو ماه اخیر از 4 سازمان تابعه و وابسته، 12 واحد صنعتی- معدنی تحت پوشش آنها توسط یک تیم متخصص در حوزه HSEE  ( 52 نفر روز) مورد ارزیابی قرار گرفته اند. از نکات قابل توجه و مثبت در این ارزیابی ها برگزاری 960 نفرساعت برنامه آموزشی در سطح مدیران و کارکنان سازمان با دو محور " نقش فرهنگ HSEE در تعالی سازمان " و "ضرورت استقرار سیستم مدیریت HSEE و راهبردهای فوری آن در بخش صنعت، معدن و تجارت"بوده است.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,356,495
تعداد بازدید امروز : 43,166
تعداد بازدید دیروز : 57,567
تعداد بازدید هفته : 262,248
تعداد بازدید این ماه : 375,998
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 17:19

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.