• تاکید بر نقش خطیر شرکت‌های پخش در شرایط امروز جامعه

   قائم‌ مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت:

   تاکید بر نقش خطیر شرکت‌های پخش در شرایط امروز جامعه

   تاکید بر نقش خطیر شرکت‌های پخش در شرایط امروز جامعه

   قائم ‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تجارت به اهمیت جایگاه صنعت پخش و نقشی که در نظام بازرگانی کشور می‌تواند ایفاء ‌می‌کند تاکید کرد.

   به گزارش شاتا؛ « مجتبی خسروتاج »در دومین کنفرانس صنعت پخش ایران افزود: صنعت پخش به دلیل ارتباط دو سویه، از یک طرف با واحدهای تولیدی و از سوی دیگر با مصرف‌کنندگان، از تخصص و هوش و ظرفیتی برخوردار است که این توان را در سایر تشکل‌های صنفی کمتر می‌توان دید.
   وی تصریح کرد: وظیفه بازاریابی و ارتباط با مشتری که همان مصرف‌کنندگان در کشور هستند موجب افزایش ظرفیت‌هایی در این صنعت می‌شود که در سایر صنایع کمتر یافت می‌شود.
   به گفته خسرو تاج ؛ صنعت پخش هم می‌تواند به دلیل ارتباط نزدیک با تولید و مصرف از هر بخشی و یا نهادی سریعتر علائم مربوط به رونق و رکود را در بازار شناسایی کند و به موقع مسئولین و دستگاه‌های مرتبط را مطلع و اقدامات پیشگیرانه را سر راه مسئولین قرار دهد.
    معاون وزیر در امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت درادامه اظهار کرد: این صنعت با ابتکارات و خلاقیت‌های خود نیز می‌تواند در شرایط رکودی که ممکن است تقاضای مؤثر در اثر دو عامل کیفیت و قیمت کاهش پیدا کرده باشد ایفای نقش نماید. خسروتاج همچنین با بیان اینکه شرکت‌های پخش در زمینه تأمین کالا مسئولیت خطیری بر عهده داشته و از نقش مدیریتی مهمی نیز برخوردارند خاطرنشان کرد: چرا که از یک سو می‌توانند نسبت به کاهش همه حلقه‌های هزینه در زنجیره، موجبات کاهش قیمت تمام شده برای فروش را فراهم کنند و هم می‌توانند با تولید برند برای شرکت پخش نگرانی‌های مصرف کننده را نسبت به کنترل کیفی کالاها برطرف نموده و با استفاده از برند کنترل کیفی خود، اطمینان خاطر در مصرف‌کننده را به وجود بیاورند.
   قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: گردش کالا، موجودی و تحویل به موقع کالا به مصرف کننده یا شبکه‌های خرده‌فروشی توزیع نیز عامل سومی است که می‌تواند موجبات رضایت مشتری را فراهم نموده و شرکت‌های پخش را در خدمات رسانی به مردم موفق نماید.
   خسروتاج یادآور شد:  به هر میزان ایستگاه‌های سر راه توزیع از تولید تا مصرف‌کننده کاهش یابد، هزینه‌های مبادله نیز کاهش یافته و قیمت به رقم پایینتری برای مصرف‌کننده تمام خواهد شد و در این راستا باید نظام بازرگانی داخلی کشور در بخش کالارسانی متحول شده و با توجه به اهمیت وقت، کیفیت و سرعت، شفافیت نظام مالی و امنیت خرید از تجربه جهانی در امر کالارسانی، با حفظ کلیه نُرم‌ها و ارزش‌های جمهوری اسلامی ایران، نظام بازرگانی را متحول نمود.
   وی در ادامه اظهار کرد: محور همکاری‌ها در تمامی مذاکرات با کشورهای اروپایی، تأکید بر سرمایه‌گذاری مشترک در تولید، صادرات، انتقال دانش فنی و مسائلی از این دست بوده است و جذب سرمایه خارجی و یا ایرانیان خارج از کشور برای ایجاد فروشگاه‌های بزرگ عرضه کالا و خدمات، که رضایت‌مندی بیشتر مصرف‌کنندگان را به دنبال داشته باشد، پیگیری شده است و در حال پیگیری توسعه اینگونه فروشگاه‌ها در نظام توزیع کشور هستیم.
   معاون وزیر صنعت،‌معدن و تجارت در ادامه به موضوع رقابت و فضای رقابتی و نقش آن در ارتقای کیفی کالا و خدمات اشاره کرد و گفت: ممکن است  این امر در سطح خُرد، برای شرکت یا بنگاهی مخاطره‌آمیز و یا ضد منافع بنگاه‌ها تلقی شود، ولی زمانی که از منظر منافع ملی و مشتریان و ارتقای کیفی محصول و قدرت حضور در صحنه‌های بین‌المللی و توسعه صادرات مطرح باشد، رقابت به عنوان عنصری ضروری در توسعه اقتصادی مطرح است و باید در یک کار حساب شده و کارشناسی به استقبال فضای رقابتی برویم.
   خسروتاج در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع صادرات خدمات از کشور، که متکی به سرمایه انسانی و فکری جوانان کشور است، پرداخت و تصریح کرد: با توجه به اینکه بزرگترین سرمایه صنعت پخش کشور، نیروی انسانی زبده و دانش‌بنیان آن در امر توزیع، بازاریابی و کالارسانی بوده و از طرفی کشور به دنبال گسترش پیوندهای اقتصادی در منطقه با کشورهای همسایه است، ضرورری است که شرکت‌های پخش برای حضور در صحنه صادرات خدمات در بخش کالارسانی و توزیع و در کشورهای پیرامونی فعال شوند.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,543,002
تعداد بازدید امروز : 10,491
تعداد بازدید دیروز : 39,364
تعداد بازدید هفته : 10,491
تعداد بازدید این ماه : 659,868
آخرین به روزرسانی : 1399/05/18 02:05

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.