• برگزاری مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) در وزارت صنعت، معدن وتجارت

   برگزاری مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) در وزارت صنعت، معدن وتجارت

   برگزاری مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) در وزارت صنعت، معدن وتجارت

   در هفتمین روز از ماه محرم در روز شهادت حضرت علی اکبر(‌ع)؛ خانوده بزرگ صنعت، معدن وتجارت در سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) برسر و سینه خود زدند و برمصیبتهای آل الله گریستند.


   به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛‌در این مراسم کارکنان ساختمانهای ستادی وزارتخانه در قالب دستجات سینه زنی در سالن اجتماعات شرکت ملی فولاد ایران تجمع نمودند با عزاداری خود اردات خود را به حضرت امام حسین (ع) و یاران با وفایش بار دیگر به اثبات رساندند.
   برپایه این گزارش ؛ در ایم مراسم پرشور معنوی ؛ خطیب این مراسم« حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی» با بیان اینکه  گریه برامام حسین ( ع) و فرزندانش  مشخص کننده  مسیر زندگی انسانهاست و آنها را از سرگردانی می رهاند؛ افزود : دل دادن به امام حسین (ع) درها ی بسته را بر روی انسانها گشوده و صراط مستقیم را نمایان می سازد.
   به گفته « حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی» ؛ قیام امام حسین (ع) برای اصلاح امت صورت گرفته و امر به معروف ونهی از منکر تجلی می یابد.
   وی در ادامه با اشاره به اینکه واقعه عاشورا مصیبتی سنگین اما آموزنده و اثر گذار است ،تصریح کرد : واقعه کربلا متعلق به دیروز و امروز نبوده بلکه این نهضت سالیان متمادی تا قیام قیامت ادامه خواهد داشت .
   به گفته حجت الاسلام طباطبایی ؛ فریضه نماز بهترین عامل معرفت و شناخت انسان از خویشتن است.
   وی درپایان با تاکید براینکه در دنیای امروز می بایست بیش از پیش مراقب جوانهایمان باشیم ؛ افزود : در فضای کنونی درک جوانان و هدایت آنان به سمت اهل بیت علیه السلام آنان را در زندگی شخصی ،شغلی  و تحصیلی آنها موفق می دارد.
   این گزارش می افزاید : بعد از سخنرانی « حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی» مداحی و روضه خوانی مصیبت عاشورا  انجام گرفته  همچنین نماز جماعت ظهر و عصر با صفوف بهم فشرده  عزاداران اقامه شد.
    
    
    
    
   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,427,226
تعداد بازدید امروز : 4,434
تعداد بازدید دیروز : 34,682
تعداد بازدید هفته : 223,193
تعداد بازدید این ماه : 623,029
آخرین به روزرسانی : 1399/04/20 00:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.