• جلسه مشترک مدیرکل دفتر HSEE با هیئت ژاپنی با موضوع کنوانسیون میناماتا

   جلسه مشترک مدیرکل دفتر HSEE با هیئت ژاپنی با موضوع کنوانسیون میناماتا

   با حضور مدیرکل دفتر امور ایمنی، محیط زیست و انرژی و هیئت ژاپنی، راهکار های همکاری مشترک مابین وزارت صنعت معدن و تجارت و وزارت محیط زیست ژاپن با موضوع کنوانسیون میناماتا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

   با حضور مدیرکل دفتر امور ایمنی، محیط زیست و انرژی و هیئت ژاپنی، راهکار های همکاری مشترک مابین وزارت صنعت معدن و تجارت و وزارت محیط زیست ژاپن با موضوع کنوانسیون میناماتا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

   دراین دیدار که با حضور نمایندگان هردو طرف به انجام رسید در ابتدا دکتر یاراحمدی به بیان وضعیت موجود و برنامه های وزارتخانه جهت پایش و اندازه‌گیری جیوه در بخش صنعت، معدن و تجارت مطابق با الزامات موجود در کنوانسیون میناماتا پرداخته و راهکارهای پیش رو در جهت فعالیت های مشترک مابین ایران و ژاپن را بیان نمودند.

   در ادامه نمایندگان هیئت ژاپنی ضمن تشکر از برگزاری این نشست مشترک، به ارائه فعالیت های انجام شده جهت کنترل و پایش جیوه در سطح ملی و جهانی پرداخته و راهکارهای همکاری دوجانبه را ارائه نمودند. در این جلسه ضمن بررسی موضوعات مشترک برای ادامه همکاری به بررسی چالش ها و مشکلات موجود پرداخته شد.

   در پایان آقای دکتر یاراحمدی ضمن تشکر از هیئت ژاپنی ادامه همکاری دوگروه را منوط به بررسی همه ملاحظات و موارد مورد توافق در کنوانسیون به ویژه بخش تعاملات بین المللی در آینده و با هماهنگی سازمان حفاظت محیط زیست اعلام و ابراز امیدواری نمودند که در بخش آموزش و انتقال دانش فنی به ویژه در کشورهای در حال توسعه بتوانیم با هم اندیشی مشترک بر تحقق اهداف و ماموریت های کنوانسیون مذکور عمل نماییم.

    

    

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,055,657
تعداد بازدید امروز : 15,175
تعداد بازدید دیروز : 59,979
تعداد بازدید هفته : 382,719
تعداد بازدید این ماه : 75,154
آخرین به روزرسانی : 1399/08/02 05:33

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.