• مسئولیت اجتماعی در فعالیتهای معدنی لحاظ شود

   معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت :

   مسئولیت اجتماعی در فعالیتهای معدنی لحاظ شود

   مسئولیت اجتماعی در فعالیتهای معدنی لحاظ شود

   معاون امور معادن و صنایع معدنی گفت: معادن ابزار توسعه کشورهستند و باید در آن مسئولیتهای اجتماعی دیده و لحاظ شوند.

   به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛‌« جعفر سرقینی » با بیان این مطلب ، افزود : سازمان نظام مهندسی معدن بازوی قوی وزارتخانه بوده و در دوره جدید انتظار داریم در تهیه نقشه راه معدن نیز کمک کنند.
   وی گفت: وقتی از ناحیه تشکل های معدنی بهره برداری اصولی و فنی معادن تاکید می شود نمایانگر این است که در بخش معدن رشد بزرگ فرهنگی رخ دادده است .
   به گفته سرقینی ؛ وزارت صنعت ، معدن وتجارت در بخش معدن وظایف حاکمیتی؛ نظارت و بازرسی را انجام داده و کارهای اجرایی را به بخش خصوصی تفویض کرده است.
   سرقینی در ادامه گفت: با تدوین قانون معادن در سال 77 ایجاد سازمان نظام مهندسی معدن شکل گرفته بطوریکه در سال 81 کلید اولین دوره تشکیل این سازمان زده شد و تاکنون عمر این سازمان به عنوان بازوی قوی وزارت صنعت، معدن وتجارت  به 12 سال رسیده است.
   وی در ادامه با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی معدن نباید تشکل های معدنی  را رقیب خود بداند، افزود : بلکه این سازمان باید به دیده بازوی اجرایی به سایر تشکل های معدنی نگاه کند.
   معاون امور معادن وصنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت در ادامه گفت: محور اصلی نظارت و بازرسی معادن شامل استخراج فنی معادن و رعایت اصول ایمنی در انجام استخراج مواد معدنی همچنین جلوگیری از تضییع ذخایر معدنی است که در وظا یف معاونت معدنی این وزارتخانه بند به بند اجرا می شود.
   به گفته سرقینی ؛ در سال های گذشته بازرسی از معادن از سوی سازمان نظام مهندسی معدن صورت می گرفت ولیکن بازرسی از معادن از سال 93 با موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت به مهندسین مشاور در استان های کشور واگذار شد و در اینصورت شاهد ایجاد فضای رقابتی بین آنها شدیم.
   معاون امور معادن وصنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت با اشاره به بررسی صلاحیت فنی و مالی اعضای نظام مهندسی معدن گفت: خوشبختانه در حال حاضر بررسی صلاحیت فنی و مالی همزمان با برگزاری مزایده معادن صورت نمی گیرد و اشخاص می توانند در هر زمان برای دریافت صلاحیت فنی و مالی به سازمان نظام مهندسی معدن خود در استان ها مراجعه کنند.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,477,848
تعداد بازدید امروز : 44,442
تعداد بازدید دیروز : 57,867
تعداد بازدید هفته : 383,602
تعداد بازدید این ماه : 497,352
آخرین به روزرسانی : 1399/08/09 20:09

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.