• بخش معدن فرصت مناسب برای سرمایه گذاران مشترک ایران واروپا

   قائم مقام وزیر صنعت،معدن و تجارت تاکید کرد:

   بخش معدن فرصت مناسب برای سرمایه گذاران مشترک ایران واروپا

   بخش معدن فرصت مناسب برای سرمایه گذاران مشترک ایران واروپا

   قائم مقام وزیر صنعت،معدن وتجارت گفت: پروژه های معدنی در ایران، فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاران و بانکداران اروپایی است تا در قالب سرمایه‌گذاری مشترک با طرف‌های ایرانی، این پروژه‌ها را تأمین مالی نمایند.


   به گزارش شاتا ، مجتبی خسروتاج درهجدهمین کنگره سالانه بانکداران اروپا با موضوع فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران در فرانکفورت گفت: طرح های با سرمایه‌گذاری حدود 30 میلیارد دلار از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) پیگیری می‌شود واین  فرصت مناسبی برای همکاری است.
   وی افزود: درآمد بخش معادن ایران این قابلیت را خواهد داشت تا جایگزین درآمدهای ناشی از صادرات نفت خام در آینده باشد.
   خسروتاج همچنین با تاکید بر اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی افزود: صنایع دانش‌بنیان، افزایش بهره‌وری، توسعه سرمایه‌گذاری با هدف توسعه صادرات از ایران، توسعه کارآفرینی، افزایش ارزش افزوده در بخش صادرات غیر نفتی، جلوگیری از صادرات مواد خام و ... از جمله سیاست‌های همکاری ایران  با طرف‌های خارجی است.
   قائم مقام وزیر صنعت،معدن وتجارت در تبیین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی افزود: کشورهای توسعه یافته، بسیاری از این سیاست‌ها را، با عناوین دیگری، از گذشته دنبال نموده‌اند و با آن آشنایی دارند. لذا کار با شرکت‌های ایرانی و برقراری ارتباطات با آنها مطابق با این سیاستها خواهد بود.
   گفتنی است، این کنفرانس در تاریخ ١٨ و ١٩ نوامبر در فرانکفورت آلمان برگزار شد که بیشتر شرکت‌کنندگان آن از بانکداران، سرمایه‌گذاران و صاحبان شرکت‌های بزرگ،متوسط و کوچک بودند.
   در این کنفرانس، مسئولین دیگری از جمهوری اسلامی نیز حضور دارند و  سایر زمینه‌ها و فرصت‌های همکاری اقتصادی با ایران و فرصت‌های سرمایه‌گذاری را تشریح کردند.
    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,476,848
تعداد بازدید امروز : 43,442
تعداد بازدید دیروز : 57,867
تعداد بازدید هفته : 382,602
تعداد بازدید این ماه : 496,352
آخرین به روزرسانی : 1399/08/09 20:09

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.