• بررسی راهکارهای توسعه روابط اقتصادی ایران و صربستان

   در دیدار مهندس نعمت زاده با رئیس مجلس صربستان:

   بررسی راهکارهای توسعه روابط اقتصادی ایران و صربستان

   بررسی راهکارهای توسعه روابط اقتصادی ایران و صربستان

   وزیر صنعت،‌معدن و تجارت در دیدار با خانم«مایا گویکوویچ» ،‌رئیس مجلس شورای ملی جمهوری صربستان راههای توسعه تعاملات و مناسبات اقتصادی و تجاری دو کشور را مورد بررسی قرار دادند.


   به گزارش شاتا؛ « محمد رضا نعمت زاده » در دیدار با خانم«مایا گویکوویچ» ،‌رئیس مجلس شورای ملی جمهوری صربستان با تاکید بر ضرورت تعمیق و گسترش روابط دو جانبه دو کشور تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا با افزایش سطح مناسبات اقتصادی ایران وصربستان بتوانیم همپای روابط سیاسی به  پیش رویم.
   وی گفت:  دو کشور از ظرفیتهای فراوانی برخوردارند که باید بیش از پیش از آن توجه کرد  و در این راستا باید تلاش شود تا  در کمیسیون مشترکی که در دسامبر در ایران  برگزار خواهد شد به تصمیمات خوبی دست یابیم.
   وزیر صنعت،‌معدن و تجارت با بیان اینکه توافقات متعددی بین دو کشور صورت گرفته است یادآور شد: امروز باید تلاش کنیم تا این توافقات در بخش اقتصادی و اجرایی آغاز شود.
   مهندس نعمت زاده گفت: تجارت،‌توریست و جهانگردی ،‌انجام سرمایه گذاریهای مشترک در بخشهای صنعتی و معدنی ،‌توسعه تعاملات در بخش کشاورزی  ،‌ در بخش فرهنگی  توسعه علمی و تحقیقاتی ،‌ مبادله اساتید و دانشجویان در رشته های مختلف،‌راه اندازی شرکتهای مشترک د ر پروژه های زیربنایی چه در دو کشور یا کشور ثالث ،‌از زمینه های همکاری  مناسبی است که می توانیم آنها را توسعه دهیم .
   ‌رئیس مجلس شورای ملی جمهوری صربستان نیز در این دیدار ضمن ابراز تمایل از ارتقای سطح روابط و مبادلات اقتصادی دو کشور تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد تا علاوه بر افزایش سطح روابط پارلمانی دوجانبه ،‌بتوانیم روابط تجاری و توریستی خود با ایران گسترش دهیم.
   خانم«مایا گویکوویچ» با بیان اینکه در حال حاضر همکاریهای دو کشور در سطح پایینی قرار دارد ابراز امیدواری کرد ؛‌ با برگزاری کمیسیون مشترک بتوانیم به توافق نامه های خوبی دست پیدا کنیم که دراین بین سرمایه گذاری در کشور ثالث نیز یکی از محورها ی مورد بررسی خواهد بود.
    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,375,803
تعداد بازدید امروز : 25,966
تعداد بازدید دیروز : 37,670
تعداد بازدید هفته : 171,770
تعداد بازدید این ماه : 571,606
آخرین به روزرسانی : 1399/04/18 15:58

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.