• بررسی زمینه های همکاری شرکتهای تجاری ایران و ایتالیا

   با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان بخش خصوصی صورت گرفت:

   بررسی زمینه های همکاری شرکتهای تجاری ایران و ایتالیا

   بررسی زمینه های همکاری شرکتهای تجاری ایران و ایتالیا

   به منظور برگزاری همایش تجاری ایران و ایتالیا، با حضور وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت و جمعی از نمایندگان انجمن ها،‌ اتحادیه ها و شرکتهای خصوصی بخش صنعت،‌معدن و تجارت،‌ نشستی با هدف هماهنگی و تبادل نظر در خصوص زمینه های همکاری بیشتر با شرکتها وانجمن های ایتالیایی برگزار شد.

   به گزارش شاتا؛‌ نشست هماهنگی امروز در پی برگزاری همایش تجاری ایران و ایتالیا که قرار است روز یکشنبه هشتم آذرماه در محل برج میلاد تهران برگزار شود، صورت گرفت.
   «محمد رضا نعمت زاد » در این نشست ضمن تاکید برضرورت بررسی مزیتهای رقابتی ایران در بخش صنعت،‌ معدن و تجارت با کشور ایتالیا افزود: با بررسی زمینه های همکاری، ‌فرصتها و توانمندیهای دو کشور می توان در جهت ارتقاء سطح روابط در بخش تولید و تجارت بهره برد.
   وی با بیان اینکه سرمایه گذاری با هدف توسعه صادرات از موارد مهمی است که باید همواره به آن توجه داشته باشیم، تصریح کرد: دراین رابطه باید تلاش کنیم تا با رعایت استانداردهای بین المللی، خود را به لحاظ کیفی بالا برده و زمینه توسعه همکاری بیشتر با کشورهای خارجی را فراهم کنیم.
   مهندس نعمت زاده در ادامه با اشاره به اینکه برای تعمیق تعاملات،  نیازمند حرکت جهشی هستیم افزود: توسعه صادرات، ‌توجه به مزیتهای رقابت پذیری،‌ یکپارچه سازی زنجیره تولید تا مصرف،‌ توجه به طراحی صنعتی، ‌تبادل اطلاعات و دانش فنی و مهندسی و انجام سرمایه گذاری بر روی بنگاههای کوچک و متوسط، از اهم مواردی است که باید بر روی آنها تمرکز داشته باشیم .
   گفتنی است، دراین نشست به مزیتها، توانمندیها و زمینه های همکاری شرکتهای ایرانی در خصوص صنایع خودرو سازی، ‌چوب و مبلمان، ‌داروسازی، ‌سنگبری،‌ تجیهزات پزشکی، ‌طراحی صنعتی، ‌چرم، پلاستیک و... اشاره شد و ظرفیتها برای گسترش تعاملات با شرکتهای ایتالیایی مورد بررسی قرار گرفت.
    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,427,190
تعداد بازدید امروز : 4,398
تعداد بازدید دیروز : 34,682
تعداد بازدید هفته : 223,157
تعداد بازدید این ماه : 622,993
آخرین به روزرسانی : 1399/04/20 00:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.