• اولویت همکاری ایران با ایتالیا بر مبنای همکاری‌های درازمدت، استراتژیک و سرمایه‌گذاری مشترک است

   وزیر صنعت معدن و تجارت تاکید کرد:

   اولویت همکاری ایران با ایتالیا بر مبنای همکاری‌های درازمدت، استراتژیک و سرمایه‌گذاری مشترک است

   اولویت همکاری ایران با ایتالیا بر مبنای همکاری‌های درازمدت، استراتژیک و سرمایه‌گذاری مشترک است

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اولویت همکاری‌های ما با کشور ایتالیا بر مبنای همکاری‌های دراز مدت، استراتژیک و سرمایه‌‌گذاری مشترک با هدف تأمین نیاز داخل و صادرات با تکیه بر فن‌آوریهای نوین ، رقابت پذیر و تولید رقابتی است.

   به گزارش شاتا؛ مهندس محمدرضا نعمت زاده در نشست مشترک تجار و صاحبان صنایع ایران و ایتالیا افزود: متأسفانه در سالهای اخیر به خاطر تحریم‌های ظالمانه ،حجم مبادلات دو کشور به حداقل رسید ولی باز در همین شرایط 1.5میلیارد دلار حجم مبادلات دو کشور، نشان از علاقه‌مندی شرکت‌های دوطرف دارد و حضور صاحبان صنایع و کارآفرینان ایتالیایی در ایران نشانه عزم جدی طرفین در فضای بین‌المللی به وجود آمده است.
   نعمت زاده افزود: ایران معتقد است که می‌تواند با تمام کشورهای جهان از جمله ایتالیا همکاری‌های اقتصادی و روابط محکم تجاری داشته باشد، چرا که این روابط اقتصادی و اجتماعی بین دو کشور به سالهای بسیار دیرینه مربوط می‌شود.
   وی یادآور شد: علیرغم تحریم‌ها، دانشمندان و صنعتگران ما تلاش کردند که با ارتقاء توان فنی ، علمی و صنعتی، فاصله خود را با دانش و تکنولوژی جهان کاهش دهند بنابراین توانایی صنعتی کشور نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته و سیاست‌ همکاری‌های ما نیز تغییر داشته ‌است.
   نعمت زاده ادامه داد؛ گرچه دارای واحدهای صنعتی بزرگ هستیم ولیکن 90 درصد صنایع ما را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند و بنابراین باید از توانایی تشکل‌های صنعتی مثل انجمن‌ها و اتحادیه‌های صنعتی برای همکاری‌های بیشتر استفاده شود.
   نعمت زاده اظهار امیدواری کرد؛ ضمن مذاکره دوجانبه کشورها، انجمن‌ها در تحکیم روابط مستمر با یکدیگر گفتگو کنند .
   وی افزود: انتظار من به عنوان رئیس ایرانی کمیسیون اقتصادی ایران و ایتالیا این است که طرفین از فرصت پیش آمده برای حصول همکاری‌های مشترک و سرمایه گذاری استفاده کنند.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد :حدود 10 بانک ایتالیا همراه با شرکت بیمه ساچه نشانگر اصرار بر تداوم همکاری است و بانکهای ما هم آماده همکاری هستند چرا که بدون حضور بانک‌ها توسعه تجارت پایدار نیست.
   وی یادآور شد : ایران با ظرفیت‌های بالا بالاخص جوانان تحصیلکرده، انرژی فراوان و قیمت رقابتی ، فرآورده‌های نفتی، محصولات پتروشیمی، زیرساختهای لازم، وجود 750 ناحیه و شهرک صنعتی و چند منطقه آزاد ویژه و نیز بازار بزرگ 400 میلیون نفری، شریک خوبی برای اروپاییان از جمله ایتالیا است.
   به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت از طرفی ایتالیا می‌تواند ایران را با عنوان مرکز همکاری‌های صنعتی ، معدنی و تجاری برای صدور به کشورهای منطقه انتخاب کند.
   نعمت زاده تأکید کرد: قانون ما هرگونه سرمایه گذاری خارجی را تضمین کرده و معتقد به تساوی حقوق برای سرمایه گذاران است.
   وی از سفرای دو کشور تقاضا کرد تا تسهیلات لازم را برای مسافرت صنعتگران و تجار دو کشور و صدور روادید به منظور تحرک بیشتر بازرگانان و صنعتگران به وجود آورند.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,426,740
تعداد بازدید امروز : 3,948
تعداد بازدید دیروز : 34,682
تعداد بازدید هفته : 222,707
تعداد بازدید این ماه : 622,543
آخرین به روزرسانی : 1399/04/20 00:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.