• مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش وزارت صنعت، معدن و تجارت

   برگزاری جشنواره پژوهشی امسال، در ترازی متفاوت از سال‌های گذشته

   اولین جلسه کمیته پژوهش شورای سیاستگذاری و راهبری آموزش، پژوهش و فناوری بخش صنعت، معدن و تجارت در تاریخ 139/7/20 برگزار گردید. در این جلسه موضوع "پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری" که در تاریخ 24 آذر ماه و در هفته پژوهش برگزار خواهد شد، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

   محمد نوری امیری با بیان این خبر افزود: این جشنواره با هدف جهت دهی به پژوهش‌های کاربردی، افزایش رسوخ فناوری در صنعت و معدن و ایجاد نوآوری در حل مسائل و رفع نیازهای واقعی کشور برای دستیابی به اقتصاد دانش بنیان و تجلیل و تقدیر از برترین های پژوهش و فناوری در حوزه صنعت، معدن و تجارت برگزار می‌گردد.
   وی افزود: نظر به اجرای چهار طرح "پسا دکتری صنعتی"، "فرصت مطالعاتی داخل کشور اعضاء هیأت علمی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و موسسات آموزش عالی در واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری"، "حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری"، "کارورزی فارغ التحصیلان جوان دانشگاهی( فاجد)" از ابتدای امسال، زمینه همکاری‌های پژوهشی بیش از پیش میان صنعت و دانشگاه توسعه یافته و از سوی دیگر با تصویب قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور، حمایت‌های مادی برای انجام پژوهش های کاربردی فراهم شده است.
   نوری امیری گفت: به منظور اطلاع رسانی بیشتر از فرصت‌های ایجاد شده، علاوه بر برنامه‌هایی که در سالهای گذشته در جشنواره برگزار می‌گردید از 23 آذر به مدت 4 روز نمایشگاهی با حضور واحدهای صنعتی معتبر و دانشگاه‌های کشور در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد گردید.
   وی همچنین هدف از برگزاری نمایشگاه را ایجاد ارتباط و هم زبانی بیشتر میان دانشگاه و صنعت و استفاده از حمایت های قانونی عنوان نمود و اظهار امیدواری کرد تا از این طریق ضمن ارائه دستاوردهای پژوهشی در بخش صنعت زمینه های همکاری و انعقاد قراردادهای جدید تحقیقاتی بین دانشگاه و صنعت فراهم شود.
   در این جلسه در خصوص تشکیل ستاد سیاستگذاری جشنواره و کمیته های علمی، اجرایی جشنواره و اجرایی نمایشگاه تصمیم‌گیری شد و مقرر گردید نسبت به اعضاء و وظایف کمیته‌ها نیز در جلسه هفته آینده که در روز چهارشنبه 94/7/29 تشکیل می گردد، تصمیم‌گیری شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,815,758
تعداد بازدید امروز : 17,057
تعداد بازدید دیروز : 37,627
تعداد بازدید هفته : 185,304
تعداد بازدید این ماه : 346,153
آخرین به روزرسانی : 1399/07/09 09:27

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.