• اصلاحیه/ پاسخ مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت صنعت،معدن وتجارت درخصوص برخی ابهامات مطرح شده درباره مهندس نعمت زاده

   در پی طرح برخی ابهامات در رسانه های کشوردر خصوص مهندس نعمت زاده ، مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت صنعت،معدن وتجارت جوابیه ای منتشر کرد که در متن این جوابیه لغتی سهوا جا افتاده بود که اصلاح می گردد.

   ( البته نعمت‌‌زاده با مروجان فرهنگ ریا، دروغ، تنبلی و شایعه خداحافظی کرده‌است نه با دولت و خدمت‌گذاری) 

   به گزارش شاتا ، متن کامل جوابیه که به قلم دکتر گودرزی مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت صنعت،معدن وتجارت  نوشته شده به این شرح است:
   در پاسخ به نکاتی که درباره جناب آقای مهندس نعمت زاده وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در روزنامه آرمان  در تاریخ 1/9/94 منتشر شده است بر خود واجب دانستم نکاتی را که می‌تواند رهنما و رهگشای امور باشد را تذکر دهم.
   روزنامه آرمان مطالب خود را با عبارات زیر آغاز کرده است:
   1- شایعاتی درباره رفتن نعمت‌زاده از پاستور منتشر می‌شود. 
   2- تحقق وعده اردیبهشتی رئیس جمهور؟
   3- نعمت زاده خداحافظی می‌کند؟
   سه گزاره بیان شده با هیچ‌کدام از حقیقت‌های موجود در دولت محترم جناب آقای دکتر روحانی سازگاری ندارد که به طور اجمال به هر سه گزاره ناصواب و غیرمنطقی پاسخ گفته خواهد شد:
   گزاره اول:
   شایعه نسبتی با حقیقت ندارد. شایعه تنها شایعه است. البته یک تکنیک غیر اخلاقی در روان‌شناسی اجتماعی برای تخریب و فضا‌سازی رسانه‌ای است. اما حقیقت ندارد و امر واقع نیز نیست و تنها ساخته و پرداخته ذهن است.
   از منظر روان‌شناسی شناختی در روزگار ما افرادی هستند که مبتلا به عارضه رویای‌روزانه (Daydreaming) می‌باشند که بایستی هر چه سریعتر برای علاج ذهن خود چاره جویی نمایند.
   بنده دچار حیرت شدم که همکاران عزیز در روزنامه آرمان که از آرمان اعتدال نیز حمایت می‌کنند و معمولا" روایتگر سخنان مبتنی بر حقیقت هستند، چرا سخن خود را بر مبنای شایعه قرار دادند.
   ضمنا" در سیر تحول و تطور دولت‌های مدرن حکمرانی خوب و حکمرانی بد عامل اساسی در کامیابی و ناکامی دولت‌ها بوده است.
   روزگاری ما نیز حکمرانی بر توهم و خیال پردازی را تجربه کرده‌ایم، اما اکنون آن روزگار عمرش افول کرده است، این روزها در پاستور حکمرانی خوب و مبتنی بر اخلاق، راستگوئی و صداقت مبنای دولت‌داری است نه شایعه و خیال پردازی.
   گزاره دوم:
   یکی از اقدامات ارزشمند دولت یازدهم که البته دارای سابقه تاریخی نیز می‌باشد، میثاق نامه اخلاقی بود که میان رئیس محترم دولت و اعضای کابینه به امضاء رسید که اگر عضوی از کابینه نتواند به وظایف خود عمل نماید، حتما این امکان برای دولت فراهم است که بتواند برای بهبود عملکرد خود اقدام به تغییر نماید، اما دولت یازدهم که میراث‌دار وقایع تلخ اقتصادی به جا مانده از دوران گذشته بود در شرایطی زمام امور را به دست گرفت (تورم، رکود، بدهی‌های سنگین دولت، فساد تئوریزه شده، دیپلماسی بین‌المللی فروریخته و...) که کمتر کسی از صاحب نظران اقتصادی تصور می‌کردند که دولت با این همه گرفتاری بتواند اعتماد از کف رفته را مجددا" بازآفرینی نماید و تورم افسارگسیخته را مهار نماید و در گستره بین‌المللی صدها توطئه طراحی شده را با مذاکره عقلانی و منطقی مدیریت نماید. این دولت اکنون در شرایط عبور از تحریم‌های ظالمانه و توسعه روابط اقتصادی، سیاسی،‌ فرهنگی، اجتماعی با سایر کشورهای علاقمند به همکاری با ایران می‌باشد.
   مهمترین بایستگی و شایستگی دولت یازدهم پایداری و ثبات در تیم اجرایی دولت است، حتما در هر دولتی نیز ممکن است تفاوت در روش‌شناسی در راهبری امور میان اعضای کابینه وجود داشته باشد اما انسجام، یکپارچگی و وحدت‌نگری در دولت جناب آقای دکتر روحانی واقعا زبانزد عام و خاص است.
   آهنگ ناموزون کمتر از ارکستر سمفونی پاستور شنیده می‌شود. مشورت، کار تیمی و برهان منطقی اساس تصمیم‌گیری است که تاکنون نیز هم ثمره آن خیرعمومی بوده است، هر چند که کارهای بسیاری باید برای عبور از رکود انجام داد، اما بنده یقین دارم با انضباط اقتصادی دولت،  تلاش و همت اعضای محترم آن ما بزودی شاهد بازگشت رونق خواهیم بود، اما راه دشوار است.
   گزاره سوم:
   هرگز مهندس نعمت‌زاده به عنوان یکی از مفاخر صنعتی کشور از کسی خداحافظی نکرده است. دولت خانه امن ایشان برای استمرار تلاش و کارآفرینی است و واژه استعفاء در ذهن خلاق و جان‌بیدار ایشان جایگاهی ندارد. کسانی که از نزدیک همکار ایشان هستند اگر مورد پرسش قراربگیرند و بخواهند چند ویژگی درباره وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان نمایند، تردید نباید کرد که؛ پشتکار، صبر، خلاقیت، امیدواری، انگیزه و توجه به منافع ملی واژگانی است که بیان خواهند کرد.
   البته نعمت‌‌زاده با مروجان فرهنگ ریا، دروغ، تنبلی و شایعه خداحافظی کرده‌است نه با دولت و خدمت‌گذاری.  
    
   نکته آخر:
   توسعه صنعتی، تصادفی حاصل نمی‌شود و در توسعه صنعتی هر کشور مهم‌ترین عامل راهبردی، ‌سرمایه انسانی است، امروز هم اگر سخن از اقتصاد دانش بنیان می‌شود مؤلفه‌های اساسی در چنین اقتصادی نوآوری و خلاقیت است و این دو صفت نیز تنها متعلق به انسان به عنوان عزیزترین و ارجمندترین مخلوق خداوند است، بعد از انقلاب اسلامی ایران نیز، انسانهای شریف و علاقه‌مند به پیشرفت کشور، کوشش‌های فراوانی برای تعالی صنعت و تجارت انجام دادند که بدون مبالغه و تعارف اکثر مدیران مجرب صنعتی که از انصاف و اخلاق حرفه‌ای برخوردار هستند وقتی با نام محمدرضا نعمت‌زاده مواجه می‌شوند، ایشان را بخش مهمی از تاریخ تحول صنعتی کشور به حساب می‌آورند، (البته تا تحقق صنعتی شدن راه بسیار باید طی کرد) و نمی‌شود به‌سادگی از کنار نام ایشان عبور کرد هر چند که ممکن است تلاش‌های آنان دیده نشود اما خدمت صادقانه نزد خداوند جاودانه و ماندگار است.
   بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم        یارب مباد کس را مخدوم بی عنایت 
    
   نتیجه گیری:
   آنچه که ما این روزها از پاستور می‌شنویم، صدای امید، همدلی، کارگروهی و انگیزه، برای پیشرفت امور جامعه است و همچنان جناب آقای مهندس نعمت زاده عضو فعال، اثرگذار و همراه صدیق دولت یازدهم می‌باشد.

   صاحب دلی به مدرسه آمد ز خانقاه    بشکست عهد صحبت، اهل طریق را
   گفتم میان عالم و عابد چه فرق بود؟    تا اختیار کردی از آن، این فریق را
   گفت آن گلیم خویش برون می‌برد ز موج   وین سعی می‌کند که رهاند غریق را

    

    
   علی محمد گودرزی
   مشاور وزیر و
   رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,223,558
تعداد بازدید امروز : 67,122
تعداد بازدید دیروز : 82,050
تعداد بازدید هفته : 242,157
تعداد بازدید این ماه : 493,325
آخرین به روزرسانی : 1399/11/06 17:46

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.