• مدیر عامل فولاد مبارکه :

   روابط عمومی ها در فضای پسا تحریم می توانند فضای کسب و کار را بهبود دهند

   مدیر عامل فولاد مبارکه گفت : روابط عمومی به معنی واقعی پل ارتباطی سازمان و مردم و ارایه دهنده دستاوردها و عملکرد شرکت است و از کارکنان، مخاطبان، مشتریان و ذینعان و بطور کلی جامعه پیرامون که بعضاً در گستره جهانی قرار می گیرد، تشکیل شده اند.

   به گزارش "شاتا" بهرام سبحانی در گردهمایی مدیران روابط عمومی سازمانهای صنعت ‌معدن و تجارت سراسر کشور در تعریف وظایف روابط عمومی ودر خصوص اهمیت عملکرد روابط عمومیها و نگاه فولاد مبارکه به وظایف روابط عمومی گفت: خوشبختانه از همان ابتدای تشکیل زیر ساخت اداری در فولاد مبارکه در تعریف وظایف روابط عمومی، «ارتباط مردمی» برای این مدیریت در نظر گرفته شده است.
   وی ابراز امیدواری کرد در فضای جدیدی که پس از نهایی شدن مذاکرات صورت گرفته است، روابط عمومی ها بتوانند با برنامه ریزی بهتر در راستای بهبود فضای کسب و کار و تخصیص سهم بیشتری از تولید ناخالص ملی در وزارت صنعت، معدن و تجارت ایفای نقش نمایند و کشور را به سوی تعالی و سربلندی بیشتر رهنمون شوند.
   مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص اهمیت برگزاری این همایش که با موضوع نقش مدیران ارتباطات در حمایت از صادرات غیر نفتی، تولید ملی و اشتغال با رویکرد اقتصاد مقاومتی در شرکت فولاد مبارکه اصفهان برگزار شد گفت: یکی از مسائل جدی که امروز با آن مواجه هستیم این است که قاره جدیدی به نام قاره ششم بوجود آمده است و این قاره هم چیزی نیست مگر فضای مجازی و رسانه.
   دکتر علی محمد گودرزی افزود : قدرت نرم در قالب فضای رسانه شکل گرفته و هر روز هم به قدرت آن اضافه می شود . امروز کسانی که در حال پیگیری و سیاست گذاریهای اقتصادی و سیاسی هستند، قدرت اول را در گفتمان رسانه می دانند و در واقع هر کشوری که تعاملات و گفتمان سازی قویتری در حوزه رسانه داشته باشد، می تواند در حوزه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی پیشرو و موفق تر باشد .
   وی تصریح کرد : تحقیقات نشان می دهد بیست کشور اول در حوزه توسعه اقتصادی از بالاترین امکان سرمایه گذاری در زمینه اطلاع رسانی برخوردار بوده اند و قدرتمند ترین رسانه ها را در اختیار داشته اند و در واقع جنگ تمام عیاری برای جهانی شدن، بازارگشایی و توسعه صنعتی در حوزه رسانه به راه افتاده است فلذا رسانه نقش اول را در صنعتی شدن کشورها برعهده دارد.
   گودرزی  با بیان اینکه وزیر صنعت معدن و تجارت نیز بر اهمیت برگزاری و دستیابی به اهداف این گردهمایی تأکید ویژه ای دارد ، خاطر نشان کرد: در این راستا مهندس نعمت زاده، همگرایی و انسجام هرچه بیشتر مدیران سازمان در حوزه اطلاع رسانی وهمچنین لزوم مهندسی مجدد و تغییر و تحول در حوزه ساختاری و به کارگیری نیروی انسانی توانمندتر و متخصص و پاسخگویی بهتر را مورد تأکید قرار داد.
   مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این گردهمایی تصریح کرد: بنا به سفارش وزیر صنعت، معدن و تجارت باید این گردهمائیها هر سه ماه یکبار در سطح مدیران و هرشش ماه یکبار نیز در استانها برگزار و عملکردها مورد بررسی قرار گیرد به همین منظور در اقدام اول نسبت به رتبه بندی اقدامات روابط عمومی سازمانها اقدام کرده ایم که در این راستا روابط عمومی های استان اصفهان عملکرد خوبی داشته است و یکی از بهترین جایگاهها را به خود اختصاص داده اند.
   وی از ترویج فرهنگ و دانش نوین موجود در حوزه ارتباطات به عنوان یکی دیگر از اهداف وزارت صنعت، معدن و تجارت و مورد تأکید در این گردهمایی یاد کرد و ادامه داد: امروزه دانش ارتباطات بسیار گسترده شده است در گذشته اقدامات روابط عمومی ها محدود و مختصر بود و مدیران سازمانها چندان اعتنایی به فعالیت های روابط عمومی ها نمی کردند اما اکنون درهیئت مدیره شرکتها و سازمانهای بزرگ یک عضو اصلی این هیئت مدیره ها را مدیریت ارتباطات قرار داده اند و این امر نشان می دهد که ما  باید بطور کامل نگاه خود را به اهمیت ارتباطات در سازمانها عوض کنیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,224,217
تعداد بازدید امروز : 67,781
تعداد بازدید دیروز : 82,050
تعداد بازدید هفته : 242,816
تعداد بازدید این ماه : 493,984
آخرین به روزرسانی : 1399/11/06 17:46

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.