• باید موانع سرمایه گذاری معدن برطرف شود

   مهندس نعمت زاده :

   باید موانع سرمایه گذاری معدن برطرف شود

   باید موانع سرمایه گذاری معدن برطرف شود

   وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: باید با انجام مطالعات ؛ تشکیل کارگروه های تخصصی ؛ ریسک پذیری ، تلاش مضاعف و ...موانع سرمایه گذاری در معادن شناسایی و آنها را برطرف کنیم.

   به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛ « مهندس محمد رضا نعمت زاده » در هفدهمین جلسه شورای مشورتی امور معادن با بیان این مطلب ؛ افزود : برای بخش معدن همچون بخش صنعت نیاز است تا استراتژی مستقلی تدوین شده و در آن سیاستها ؛ اهداف کمی و کیفی ، موانع ؛ تسهیل در سرمایه گذاریها ، انجام صادرات و غیره به عنوان راهنمای دایمی در بخش معدن آورده شود.
   به گفته مهندس نعمت زاده ؛ جذب و ترغیب سرمایه گذاران داخلی و خارجی  بسوی بخش معادن کشور نیازمند اطلاع رسانی و شفافیت در معرفی آنهاست.
   وزیر صنعت، معدن وتجارت در ادامه گفت: می بایست عملکرد شرکتهای موفق معدنی را که هم در عملکرد و هم در بورس توانمند می باشند برای سایر واحدهای معدنی کشور الگو سازی شوند.
   براساس این گزارش ؛ در هفدهمین جلسه شورای مشورتی امور معادن«‌جعفر سرقینی » معاون امور معادن و صنایع معدنی  وزارت صنعت، معدن وتجارت اذعان داشت : می بایست پول معدن در خود معدن سرمایه گذاری شود همچنین همراهی بانکها ، موسسات مالی  وصندوقها در تقویت بخش معدن اثر بسزایی دارد.
   وی گفت: می بایست درکنار معادن کشور  واحدهای مهندس مشاور ایجاد وتقویت شود .
   به گفته سرقینی ؛ کسانیکه خواهان ورود به سرمایه گذاری در بخش معدن می باشند  می بایست دارای صلاحیت های لازم فنی . مالی و تجربه باشند .
   معاون وزیر صنعت معدن وتجارت  در ادامه تصریح کرد : هم اکنون در معاونت معدنی انجام اکتشافات معدنی باجدیت دنبال می شود تا پهنه های معدنی جدیدتری کشف و به سرمایه گذاران معرفی شوند.
   سرقینی در ادامه گفت: حرکت از معادن کوچک مقیاس به سمت بزرگ مقیاس ؛ استفاده از تکنولوژی های جدید در فرآوری مواد معدنی ؛ پرهیز از صدور مواد خام معدنی  از موضوعاتی هستند که می بایست معدنکاران خود را با آن سازگار نمایند.
   این گزار ش می افزاید : « محمدرضا بهرامن » نایب رییس خانه معدن نیز در هفدهمین جلسه شورای مشورتی امور معادن گفت: بخش معدن به عنوان پیشران اقتصادی کشور محسوب می شود .
   بهرامن  بابیان اینکه سرمایه گذاران  معدنی می بایست ریسک های غیر مشهود را بپذیرند ، گفت:  گاهیی قوانین ومقررات دست و پا گیر مانع ورود سرمایه گذراران به این بخش می شود.
   نایب رییس خانه معدن گفت: در حال حاضر سرمایه گذاری مستقیم خارجی در بخش معدن وجود ندارد همچنین تناسبی بین حجم سرمایه گذاری و میزان ذخایر معدنی کشور موجود نیست.
   بهرامن در ادامه تصریح کرد : بخش معدن وصنایع معدنی نیازمند فن آوریهای خاص است تا در جذب سرمایه گذاران خارجی موثر افتد.
   نایب رییس خانه معدن گفت: قابلیتهای معدنی کشور ، وضعیت کلی اقتصاد ایران ، وضعیت کلی زیر ساختهای کشور ، وجود افراد متخصصف وجود داده های زمین شناختی ، ثبات قوانین ، فضای کسب و کار  و غیره از موارد قابل توجه سرمایه گذاران خارجی در بخش معدن می باشند که می بایست هرچه سریعتر به آنها پرداخته شود.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,476,185
تعداد بازدید امروز : 42,779
تعداد بازدید دیروز : 57,867
تعداد بازدید هفته : 381,939
تعداد بازدید این ماه : 495,689
آخرین به روزرسانی : 1399/08/09 19:34

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.