• با هدف افزایش فعالیت و ظرفیت سازمان یونیدو در ایران

   مدیر کل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی

   مدیر کل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی

   از مجموعه هفت پروژه پیشنهادی به سازمان یونیدو چهار پروژه جهت اجرا مورد تائید قرار گرفت

   به گزارش دفتر حمایت از مالکیت صنعتی؛ و به نقل از مهندس میرصالحی، مدیر کل این دفتر، معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان نقطه تماس با سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل متحد ( یونیدو) در ایران (focal point) می باشد. با توجه به لزوم استفاده کامل از ظرفیت  سازمان یونیدو در ایران، طی هماهنگی و انجام مکاتبات لازم  با معاونت ها، سازمان ها و موسسات وابسته به وزارت متبوع، عناوین پروژه های متعددی که متناسب با استعداد و ظرفیتهای مناطق و بخشها می باشند دریافت نموده و پس از طرح در کمیته های ذیربط اقدام به ارسال منتخبی از این پروژه ها به سازمان یونیدو شده است.
   دفتر یونیدو در ایران پس از بررسی و با توجه به پیگیریها این دفتر، طی نامه ای آمادگی خود را برای همکاری در خصوص 4 مورد از پروژه های ارسالی به شرح زیر اعلام کرده است:
   1-  توسعه صنعت کفش و مصنوعات چرمی در مشهد، تبریز و تهران
   2- توسعه فناوری صنایع فرآوری سنگ تراورتن در استان مرکزی
   3- پروژه مدیریت زیست محیطی و بازیابی پسماندهای جامد در صنعت فولاد ایران
   4- پروژه بازیافت پسماندهای الکترونیکی و برقی
   این دفتر نیز ضمن ارسال  موافقت نامه یونیدو برای همکاری در خصوص پروژه های فوق الذکر به واحد های زیربط،  درخواست تهیه طرح توجیهی نموده تا در جلسات مشترکی که با یونیدو خواهیم داشت ارائه گردد.
   وی گفت: برای روشن شدن ابعاد همکاری یونیدو در خصوص پروژه ها تاکنون دو جلسه در خصوص پروژه بازیافت پسماندهای الکترونیکی و برقی پیشنهادی توسط اتحادیه انجمن های مهندسی علم و مواد، در محل سازمان یونیدو در تهران برگزار شده است.
   شایان ذکر است سازمان توسعه صنعتی ملل متحد ( یونیدو) با توجه به سرفصل های فعالیت خود پروژه های متعددی در کشورهای توسعه نیافته و یا در حال توسعه از طریق برگزاری مناقصه اجرا می نماید. از این رو به منظور افزایش صادرات خدمات فنی مهندسی و نیز افزایش حضور شرکت های توانمند فنی و مهندسی و پیمانکاران بین المللی ایرانی در پروژه های فرامرزی، درگاه اختصاصی یونیدو به آدرس www.mimt.gov.ir/unido ایجاد شده تا شرکت‌های متقاضی پس از ملاحظه پروژه‌ها، کشورها و راهنمای شرکت در مناقصات به لینک http://www.unido.org/procurement/notices.html جهت شرکت در مناقصات الکترونیکی یونیدو هدایت شوند.

   دفتر یونیدو در ایران هر ماهه لیست پروژه های منتخب که به نظر می رسد مناسب شرکت‏های واجد شرایط ایرانی باشد را برای دفتر حمایت از مالکیت صنعتی ارسال نموده و این دفتر طی مکاتباتی هر ماهه عناوینپروژه های یونیدو را برای بیش از 400 شرکت فنی و مهندسی و پیمانکاران بین المللی ایرانی و بعضاً واحدهای صنعتی از طریق ایمیل وفکس ارسال می‏نماید.

    

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,441,266
تعداد بازدید امروز : 53,537
تعداد بازدید دیروز : 59,048
تعداد بازدید هفته : 340,295
تعداد بازدید این ماه : 740,372
آخرین به روزرسانی : 1399/09/13 20:46

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.