• بخش معدن آماده حضور سرمایه گذاران خارجی است

   معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت :

   بخش معدن آماده حضور سرمایه گذاران خارجی است

   بخش معدن آماده حضور سرمایه گذاران خارجی است

   معاون امور معادن وصنایع معدنی ایران گفت: بخش معادن ایران فرصت مناسبی برای حضور همه سرمایه گذاران داخلی و خارجی است وما از آن حمایت کامل می کنیم.


   به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛«‌جعفر سرقینی » افزود: در بخش اکتشاف نیز برای حضور شرکتهای خارجی منعی وجود ندارد و می توانند در این بخش فعالیت نمایند.
   وی افزود: امروز هر شرکت داخلی و خارجی در صورت انجام دادن کار اکتشافی اگر ظرف مدت یکسال به کشف ذخیره معدنی نایل آمد اجازه بهره برداری از آن ذخیره معدنی به آن شرکت مکتشف خارجی تعلق می گیرد و در صورت عدم تمایل  شرکت یاد شده به  ذخیره  معدن مذکورآن را به مزایده گذاشته شده و ما هر شرکت دیگری که تقاضای بهره برداری بدهد و در مزایده شرکت کند این ذخیره را به او می دهیم البته در این میان  تمام حق و حقوق شرکت مکتشف محفوظ است.
   سرقینی همچنین در ادامه گفت: در کشورهای دیگر عمده سرمایه گذاریها در معادن بزرگ مقیاس صورت می گیرد اما عمده معادن کشور ما کوچک مقیاس می باشند. برای رسیدن به معادن بزرگ مقیاس سعی کرده ایم مقیاس کارهای اکتشافی را بالاتر ببریم. در گذشته حداکثر وسعت محدوده اکتشافی 250 کیلومتر مربع بوده ولی در شرایط فعلی با تعریف پهنه ها مقیاس را بالاتر برده ایم و محدوده ها وسیع تر شده تا عملیات اکتشافی روی آنها انجام و با رسیدن به محدوده های امیدوار کننده و ذخایر مواد معدنی، محدوده ها کوچکتر می شود و پروانه اکتشاف برای آن ها صادر می شود.
   معاون امور معادن وصنایع معدنی ایران افزود: همچنین  با تهیه اطلاعات پایه توسط سازمان زمین شناسی کشور آن را در اختیار شرکتهای معدنی قرارمی دهیم و عملا ریسک کارهای اکتشافی در کشور را پایین می آوریم.
   سرقینی تصریح کرد: از سال 1392 سازمان زمین شناسی کشورعملیات ژئو فیزیک هوایی را سرعت داده است و طی 9 ماهه امسال نزدیک به 150هزار کیلومتر خطی عملیات ژئو فیزیکی را به انجام رسانده و این در حالی است که طی 10 سال مننهی به سال 1392 کلا 220 هزار کیلومتر خطی ژئو فیزیک هوایی صورت گرفته بود.
   وی گفت: وزارت متبوع اخیرا اقدام به آزاد سازی 17 هزارمحدوده های اکتشافی بلوکه شده نموده و از اول دی ماه امسال از طریق سیستم کاداستر که یک فضای مجازی است محدوده های آزاد شده معدنی را به مردم عرضه نموده است.

    

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,707,658
تعداد بازدید امروز : 33,556
تعداد بازدید دیروز : 43,647
تعداد بازدید هفته : 77,203
تعداد بازدید این ماه : 238,052
آخرین به روزرسانی : 1399/07/06 17:10

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.