• یزدانی در آیین مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: تنها راه نجات کشور و ارتقاء رفاه اجتماعی مردم اتکا به داخل کشور است.

   یزدانی در آیین مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: تنها راه نجات کشور و ارتقاء رفاه اجتماعی مردم اتکا به داخل کشور است.

   یزدانی در آیین مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: تنها راه نجات کشور و ارتقاء رفاه اجتماعی مردم اتکا به داخل کشور است.

   مهندس علی یزدانی در مراسم معارفه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه که در سالن جلسات اتاق بازرگانی و صنایع و معادن برگزار شد ، با اشاره به نشاط اقتصادی که در فضای پسابرجام در کشور ایجاد شده، اظهار کرد: باید قدر این نشاط ایجاد شده در محیط اقتصادی کشور را بدانیم.

   وی به فرجام رسیدن برجام را حاصل حمایت مقام معظم رهبری، هدایت‌ رئیس جمهور، شجاعت و درایت تیم مذاکره کننده و تحمل آثار تحریم‌ها توسط مردم دانست و تاکید کرد: 26 دی ماه روز سربلندی و عزت ایران و شکست حصر اقتصادی کشور و طلسم ایران هراسی و پیروزی تدبیر و تحول بر جنگ و افراطی‌گری بود

   ایشان در ادامه گفتند: دولت با نتیجه رساندن برجام قولی که به مردم در عرصه جهانی داده بود را عملی کرد و حالا وارد گام دوم که حرکت اقتصادی در داخل کشور است می‌شود.

   معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌ها معتقد است، حالا که بخش قابل توجهی از تحریم‌های اقتصادی برداشته شده باید از داخل کشور هم حرکت اقتصادی را آغاز کنیم و نقش اصلی در این بین را فعالان اقتصادی برعهده دارند.

   یزدانی پیش‌بینی کرد، پس از اجرای برجام ورود سرمایه‌گذاران خارجی را بیش از پیش به داخل کشور داشته باشیم.

   وی با اشاره به اینکه نباید با ناامن نشان دادن فضای داخل کشور سرمایه‌گذاران را نگران کنیم، تاکید کرد: باید فضا را برای حضور و فعالیت آنها فراهم کنیم و بر سرمایه‌گذاری مشترک با سرمایه‌گذاران خارجی البته با دید صادرات محور تاکید نمودند.

   یزدانی با بیان اینکه در این دوران نباید از سیاستهای اقتصادی غافل شد، ادامه داد: تنها راه نجات کشور و ارتقاء رفاه اجتماعی مردم اتکا به داخل کشور است.

   این مسئول خاطر نشان کرد: دولت هم به این مهم توجه ویژه داشته و محور برنامه ششم کشور را اقتصاد مقاومتی، بر مبنای خود مردم و بخش خصوصی قرار داده است.

   وی افزود: باید از این پس واگذاری اختیارات به بخش خصوصی و تشکل‌های اقتصادی و ارتقاء جایگاه آنها را بیشتر کنیم.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برداشتن موانع پیش روی بخش خصوصی را ضروری دانست و عنوان کرد: این کار باید با همت خود تشکل‌های اقتصادی انجام شود، زیرا آنها دستشان روی آتش است و قوانین و مقررات مزاحم و دست و پاگیر را می‌شناسند.

   ایشان افزودند: در شرایطی که برنامه ششم توسعه در مجلس در حال بررسی است، تشکل‌های بخش خصوصی باید با تعامل با نمایندگان قوانین مزاحم را معرفی کنند، زیرا اگر برنامه ششم توسعه به تصویب برسد تا پنج سال امکان تغییر آن وجود ندارد.

   یزدانی در ادامه به برنامه‌های دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حوزه اشتغال و صنعت اشاره کرد و یادآور شد: یکی از مهمترین برنامه‌های ما اجرای طرح "فاجد" یا به کار گیری جوانان فارغ‌التحصیل است که به جای رفتن به پادگان بتوانند از نزدیک با فعالیت در حوزه تولید و صنعت آشنا شوند.

   وی بیان کرد: برای کارآفرینانی که جوانان فارغ‌التحصیل را سر کار ببرند نیز تسهیلاتی از جمله دو سال معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما در نظر گرفته شده است.

   معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های با اشاره به وجود پنج صندوق حمایتی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حمایت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان، تصریح کرد: این صندوق‌ها بدون نیاز به بروکراسی پیچیده بانکی می‌توانند به سرمایه‌گذاران کمک کنند. به گفته یزدانی این صندوق‌ها شامل: صنـدوق ضمانت صادرات ایران، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک، صندوق توسعه صنایع دریایی و صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی هستند که هر یک بیش از 100 میلیارد تومان سرمایه ثبتی دارند و می‌توانند تا چند برابر ضمانت و حمایت داشته باشند.

   وی تاکید کرد: خود تولیدکنندگان هم باید پای کار بیایند، صادرات محور باشند و کیفیت کالای خود را افزایش دهند و ما هم باید حمایت و مصرف از تولیدات داخل کشور را در دستور کار داشته باشیم.

   ایشان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه خط مشی دولت قانون‌مداری، مفسادگریزی و تعامل با سه قوه است، افزود: باید همه شرایطی که دولت در آن فعالیت می‌کند را ببینیم. یزدانی با بیان اینکه اکنون با رسیدن قیمت نفت به بشکه‌ای 23 دلار درآمد ارزی کشور به 18 میلیارد دلار رسیده است، اظهار کرد: یادمان باشد که دولت با چنین درآمدی کشور را اداره می‌کند، نه در زمانی که نفت بشکه‌ای 140 دلار بود و درآمد ارزی کشور 120 میلیارد دلار

   وی ادامه داد: دولت برای اطلاع‌رسانی دقیق قانون دسترسی آحاد جامعه به اطلاعات را که مدتی خاک می‌خورد دوباره احیا کرد تا مردم از همه فعل و انفعالاتی که در دولت رخ می‌دهد باخبر شوند.

   معاون وزیر ایجاد فضای نقد در کشور را ضروری دانست و اظهار کرد: اگر فضای نقد و نقادی را حبس کنیم به توسعه نمی‌رسیم و باید عیب‌ها دلسوزانه مطرح شوند.

   یزدانی در ادامه از پتانسیل‌های استان کرمانشاه هم یاد کرد و گفت: بیش از 1750 جواز تاسیس در سامانه ما برای استان کرمانشاه ثبت شده که 190 مورد از این طرح‌ها بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و بزودی و حتی در یکسال آینده به نتیجه خواهند رسید. به گفته این مسئول با ایجاد این واحدها چهار هزار نفر اشتغالزایی جدید برای استان ایجاد خواهد شد. وی از وجود 950 واحد صنعتی دارای پروانه نیز در استان خبر داد.

   ایشان با اشاره به اینکه کرمانشاه پتانسیل‌های زیادی برای توسعه دارد، تاکید کرد: اگرچه واحدهای صنعتی استان در اندازاه کوچکتری نسبت به برخی از واحدهای کشور هستند، اما مانعی برای توسعه آنها وجود ندارد. وی از وجود 200 اتحادیه صنفی هم در استان کرمانشاه خبر داد و عنوان کرد: البته رویکرد دولت ادغام این واحدها و ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ برای نظارت بهتر است.

   گفتنی است در پایان این مراسم از زحمات جناب آقای رضا رحیمی رییس سابق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه تقدیر بعمل آمد. 

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,363,813
تعداد بازدید امروز : 38,665
تعداد بازدید دیروز : 40,282
تعداد بازدید هفته : 123,542
تعداد بازدید این ماه : 480,679
آخرین به روزرسانی : 1399/05/13 17:39

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.