• ارزش افزوده بخش معدن بالاتر از ارزش افزوده سایر بخش ها است

   معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت :

   ارزش افزوده بخش معدن بالاتر از ارزش افزوده سایر بخش ها است

   ارزش افزوده بخش معدن بالاتر از ارزش افزوده سایر بخش ها است

   معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: نرخ رشد اقتصادی بخش معدن در دورانهای مختلف و همچنین در طول 5 برنامه توسعه نسبت به سایر بخش ها همیشه بیشتر بوده بطوریکه معمولا 2 تا 3 برابر نرخ رشد کشور بوده. در سال گذشته نرخ رشد بخش معدن حدود 10 درصد بوده در حالی که نرخ رشد کشور حدود 3.5 درصد بوده است.

   به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛ « جعفر سرقینی » با بیان این مطلب ،‌افزود: به سرمایه گذاران کشور توصیه می کنیم که وارد این بخش شوند  گرچه کار معدنکاری سخت است اما جزء توسعه های پایدار هر کشور محسوب می شود.
   وی در ادامه گفت: مردم حتما به بخش معدن توجه کنند بطوریکه قوانین و مقررات  بخش معدن هم  اکنون تسهیل  و روان سازی شده و در این راستا سایت کاداستر فعال شده و مردم از هر نقطه می توانند با ورود به سایت مذکورمحدوده معدنی مورد نظر خود را ثبت نموده و برای اکتشاف خودشان را آماده کنند.
   معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: نبود سرمایه و کمبود منابع در همه بخش ها وجود دارد بطوریکه یکی از مشکلات اصلی معدنکاران عدم دسترسی به منابع مالی ارزان قیمت است .
   معاون امور معادن وصنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: در پروسه اخذ وام برای معدنکاران آنها باید طرح خود را به بانک صنعت ومعدن و یا سایر بانک ها ببرند و تقاضای تسهیلات از صندوق توسعه ملی و یا سایر منابع را بدهند.
   به گفته سرقینی ؛ وام اکتشاف از محل کمک های فنی و اعتباری وزارت متبوع به متقاضیانی تعلق می گیرد که حداقل 30 درصد پیشرفت کاری داشته باشند .
   معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت یادآور شد : تسهیلات ارزان قیمت از محل کمک های فنی و اعتباری وزارت متبوع صرفا به معادن زغال سنگ و سایر معادن زیر زمینی تعلق می گیرد.
   سرقینی گفت: در سال گذشته قیمت مواد معدنی از یک سوم تا یک پنجم قیمت های قبلی پایین آمد؛  ولی بخش معدن با مشخصه ذاتی و پتانسیل درون زایی آن توانسته است در قبال این کاهش قیمتها همچنان به کار خود ادامه دهد.
   وی با اشاره به اینکه مالیات ارزش افزوده معدنکاران را در مضیقه گذاشته است، گفت: مالیات به دفعات از تولید کننده اخذ می شود در حالی که مصرف کننده از این موضوع معاف است بطور مثال: معدنکار سنگ را تولید و به فروش می رساند و به محض اینکه سنگ از معدن استخراج شد بلافاصله 9 درصد مالیات ارزش افزوده از وی گرفته می شود و این درحالی است که اغلب فروش آنها  بصورت اقساطی است .
   سرقینی درپایان پیشنهاد معافیت های مالیاتی بیشتر در مناطق محروم  و دادن مهلت برای پرداخت مالیات در سایر مناطق را برای معدنکاران داد.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,706,278
تعداد بازدید امروز : 32,176
تعداد بازدید دیروز : 43,647
تعداد بازدید هفته : 75,823
تعداد بازدید این ماه : 236,672
آخرین به روزرسانی : 1399/07/06 17:10

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.