• سومین نشست منطقه ای HSEE

   سومین نشست تخصصیHSEE، سازمان های صنعت، معدن و تجارت شرق کشور

   سومین نشست تخصصیHSEE، سازمان های صنعت، معدن و تجارت شرق کشور

   سومین نشست و هم اندیشی تخصصی- آموزشی حوزه بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضورمدیر کل دفتر HSEE و روسا، معاونین و مسئولین HSEE سازمانهای صنعت،‌معدن و تجارت استانهای شرق کشور در تاریخ 6 لغایت 8 بهمن ماه سال 94 برگزار شد.

   سومین نشست و هم اندیشی تخصصی- آموزشی حوزه بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضورمدیر کل دفتر HSEE و روسا، معاونین و مسئولین HSEE سازمانهای صنعت،‌معدن و تجارت استانهای شرق کشور  در تاریخ 6 لغایت 8 بهمن ماه سال 94 برگزار شد. این نشست با حضور مسئولین مذکور از سازمان صنعت، معدن و تجارت استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی ، جنوب کرمان، کرمان و سیستان و بلوچستان و به میزبانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی در شهر طبس برگزار گردید.

   نشست سه روزه مذکور با هدف هم‌اندیشی، آموزش و ارتقای سطح آگاهی در خصوص اهمیت، جایگاه و ضرورت توجه به مسائل مربوط به حوزه های بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی در کلیه فعالیتهای صنعتی و معدنی از مرحله طراحی تا اجرا توسط دفتر امور HSEE وزارت برگزار شد. محورهای اصلی نشست بررسی و تشریح اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اقدام در دفتر HSEE وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمانهای تابعه و واحدهای تحت پوشش صنعتی ومعدنی و چالشهای موجود بود. در همین راستا آقای دکتر یاراحمدی، مدیر کل دفتر امور HSEE وزارت ضمن تاکید بر ضرورت همگرایی، هم افزایی و یکپارچگی در امور HSEE بخش صنعت و معدن استانها به اهمیت ایجاد بستر لازم برای آموزش و اشاعه فرهنگ منطبق با ساختار برنامه جامع مدیریت HSEE اشاره نمودند. همچنین ایشان بر تلاش همه جانبه سازمانهای تابعه و وابسته در حفظ و صیانت از نیروی انسانی و پیشگیری از پیامدهای ناگوار زیست محیطی و بهینه سازی مصرف انرژی در بخش صنعت و معدن به حرکت در راستای خط مشی و نقشه راه HSEE وزارت و اجرای اقدامات و فعالیت های منطبق با الزامات و مسئولیتهای تعیین شده در برنامه جامع مدیریت HSEE تاکید نمودند. اهم موارد و برنامه های ارائه شده در طی نشست به شرح زیر ارائه گردید.

   • تبیین خط مشیء و نقشه راه HSEE وزارت
   • تشریح طرح جامع مدیریت  HSEE وزارت
   • تشریح اولویتها و راهبردهای فوری HSEE مقام عالی وزارت در سال 94
   • ارائه  و تشریح ساختار شناسنامه HSEE
   • معرفی دستورالعمل های ابلاغی و در دست ابلاغ، شیوه بکارگیری، نظارت و ... در واحدهای صنعتی، معدنی
   • دریافت نظرات و پیشنهادات روسای سازمان های استانی و مسئولان HSEE در راستای تسهیل اجرای برنامه ها 
   • ارائه گزارش عملکرد سازمان های صنعت، معدن و تجارت حاضر در نشست و نقد و بررسی عملکرد آنها

   پس از برگزاری نشستهای تخصصی در سازمان صنعت، معدن و تجارت شهرستان طبس، بازدید اول از معدن زغالسنگ پروده طبس بعنوان بزرگترین واحد معدنی منطقه توسط کلیه افراد حاضر در نشست انجام شد. در این بازدید پس از  بررسی وضعیت HSEE واحد معدنی مذکور، جناب آقای دکتر یاراحمدی ضمن ارائه یافته های بازدید و تشریح الزامات و اولویتهای حوزه بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی، بر همگرایی برنامه های واحد های تولیدی با سازمان صنعت، معدن و تجارت  استان و همچنین دفتر  HSEE وزارت تاکید نمودند و در خاتمه نیز گزارشی از تمهیدات و اقدامات پیشگیرانه و همچنین عملکرد  این  واحد در حوزه های چهارگانه بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی توسط  مسئولین مربوطه ارائه شد.

   شرکت کویر تایر نیز بعنوان یکی از واحدهای صنعتی  منتخب استان خراسان جنوبی ، توسط آقای دکتر یاراحمدی و هیئت همراه مورد بازدید قرار گرفت در این بازدید نیز ضمن بررسی شرایط عملیاتی خط تولید، عملکرد شرکت مذکور در حوزه HSEE مورد بحث و تحلیل قرار گرفت.

   در انتهای روز سوم بازدید، نشستی با حضور مسئولین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی، در محل سازمان در شهر بیرجند برگزار گردید. در این نشست ضمن تاکید مجدد بر اولویتها و محورهای مورد بررسی در نشستهای سه روزه، از کلیه هماهنگی های بعمل آمده در برگزاری نشست ها تقدیر بعمل آمد  

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,532,586
تعداد بازدید امروز : 46,020
تعداد بازدید دیروز : 53,160
تعداد بازدید هفته : 46,020
تعداد بازدید این ماه : 552,090
آخرین به روزرسانی : 1399/08/10 15:47

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.