• در برنامه ششم توسعه به دنبال رفع موانع تولید هستیم

   معاون امور معادن و صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت:

   در برنامه ششم توسعه به دنبال رفع موانع تولید هستیم

   در برنامه ششم توسعه به دنبال رفع موانع تولید هستیم

   معاون امور معادن و صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در جلسات بررسی وضعیت صنایع معدنی و صنعتی با همکاری مسئولان دولتی سعی در برطرف کردن موانع تولید و حمایت از صنعتکاران در سال اخیر داشتیم و این موضوع در برنامه ششم در نظر گرفته شده است.   به گزارش  شاتا؛ «جعفر سرقینی‌« در نشست مدیران معادن و تشکل‌های معدنی استان قزوین گفت وی افزود: در 10 ماه اخیر تنها 20 درصد واردات فولاد به کشور با توجه به کاهش قیمت فلزات در جهان داشتیم که این امر در راستای حمایت از بخش صنعت و معدن بوده است.
    به گفته سرقینی ؛ در این راستا با بالا بردن تعرفه در بخش صنعت فولاد و کاهش واردات آن سعی در گسترش چرخه صنعت در کشور داریم.
   سرقینی‌ در پاسخ به مشکلات مطرح شده از سوی مدیران و تشکل‌های معدنی در استان قزوین در بخش مالیات بر درآمد تصریح کرد: در برنامه ششم و بودجه سال آینده نیز با متولیان در حال رایزنی هستیم تا در راستای حمایت از تولیدکننده و صنعتکاران حذف مالیات و یا کاهش سطح آن مورد بررسی قرار گرفته و طرح‌های حمایتی به مسئولان متولی ارائه شود.
   وی ادامه داد: در بخش حمایت نیز از این صنعتگران و تولیدکنندگان از صادرات مواد خام حمایت نکردیم و به متولیان نیز درباره عدم حمایت در بخش معافیت مالیاتی در بخش صادرات مواد خام گوشزد شده است.
   معاون امور معادن و صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: مدیران و مسئولان در بخش محیط زیست نیز باید در حفظ منابع طبیعی و محیط زیست کوشا بوده و از تخریب آن جلوگیری کنند.
   سرقینی‌ گفت: در بخش وام و اعتبارات مالی در آینده نزدیک با رایزنی‌های مسئولان با بانک مرکزی تسریع این امر مدنظر قرار می‌گیرد تا در زیرساخت‌های بخش معادن و صنایع توسعه چشم‌گیری حاصل شود.
    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,703,773
تعداد بازدید امروز : 29,671
تعداد بازدید دیروز : 43,647
تعداد بازدید هفته : 73,318
تعداد بازدید این ماه : 234,167
آخرین به روزرسانی : 1399/07/06 14:58

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.