• العبادی و نعمت زاده بر گسترش سرمایه گذاری های مشترک ایران و عراق تاکید کردند

   العبادی و نعمت زاده بر گسترش سرمایه گذاری های مشترک ایران و عراق تاکید کردند

   العبادی و نعمت زاده بر گسترش سرمایه گذاری های مشترک ایران و عراق تاکید کردند

   وزیر صنعت ، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر عراق روز پنجشنبه طی دیداری بر تعمیق روابط دوجانبه در حوزه های صنعتی، تجاری و بازرگانی و سرمایه گذاری های مشترک تاکید کردند.

   به گزارش "شاتا" به نقل از ایرنا، در دیدار عصر امروز محمدرضا نعمت زاده با حیدرالعبادی، طرفین در خصوص گسترش همکاری های اقتصادی بحث و تبادل نظر کردند.
   در این دیدار چگونگی سرمایه گذاری های مشترک و راه های افزایش مبادلات تجاری مورد بررسی قرار گرفت و طرفین بر ضرورت گسترش هرچه بیشتر این مناسبات تاکید کردند.
   نخست وزیر عراق در این دیدار بر حمایت ایران از کشورش در ارتقای صنایع عراق تقدیر کرد و همچنین در خصوص مشارکت ایران در امر توسعه صنایع این کشور بحث و تبادل نظر شد.
   محمد رضا نعمت زاده نیز با اشاره به تجربیات ایران در بحث توسعه صنعتی ، آمادگی کشورمان را برای کمک به دولت عراق و نیز سرمایه گذاری های مشترک، اعلام کرد.
   دولت عراق اخیرا تمرکز خود را بر تولید و توسعه واحدهای صنعتی قرار داده است، بطوری که کارشناسان اقتصادی این کشور از آن به عنوان ورود به مرحله صنعتی شدن عراق یاد می کنند.
   عراق درحال حاضر بزرگترین وارد کننده منطقه بشمار می آید که تنها محصول صادراتی آن نفت است، اما کاهش جهانی قیمت نفت در ماه های اخیر، اقتصاد عراق را دچار بحران کرده است.
   براساس این گزارش، در دیدار حیدرالعبادی با مهندس نعمت زاده، وزیر صنایع عراق و همچنین معاونان وزیر صنعت ، معدن و تجارت ایران حضور داشتند.
    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,425,952
تعداد بازدید امروز : 3,160
تعداد بازدید دیروز : 34,682
تعداد بازدید هفته : 221,919
تعداد بازدید این ماه : 621,755
آخرین به روزرسانی : 1399/04/20 00:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.