• پنجمین نشست منطقه ای HSEE

   پنجمین نشست تخصصی HSEE- سازمان های صنعت، معدن و تجارت مرکز کشور- استان تهران

   پنجمین نشست تخصصی HSEE- سازمان های صنعت، معدن و تجارت مرکز کشور- استان تهران

   پنجمین نشست و هم اندیشی تخصصی- آموزشی حوزه بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضورمدیر کل دفتر HSEE و روسا، معاونین و مسئولین HSEE سازمانهای صنعت،‌معدن و تجارت استانهای مرکز کشور در تاریخ 26 لغایت 27 بهمن ماه سال 94 برگزار شد.

   پنجمین نشست و هم اندیشی تخصصی- آموزشی حوزه بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضورمدیر کل دفتر HSEE و روسا، معاونین و مسئولین HSEE سازمانهای صنعت،‌معدن و تجارت استانهای مرکز کشور  در تاریخ 26 لغایت 27 بهمن ماه سال 94 برگزار شد. این نشست با حضور مسئولین مذکور از سازمان صنعت، معدن و تجارت استانهای تهران، سمنان، مازندران، گلستان، قم و قزوین و به میزبانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در شهر تهران برگزار گردید.

   نشست دو روزه مذکور با هدف هم‌اندیشی، آموزش و ارتقای سطح آگاهی در خصوص اهمیت، جایگاه و ضرورت توجه به مسائل مربوط به حوزه های بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی در کلیه فعالیتهای صنعتی و معدنی از مرحله طراحی تا اجرا توسط دفتر امور HSEE وزارت برگزار شد. محورهای اصلی نشست بررسی و تشریح اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اقدام در دفتر HSEE وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمانهای تابعه و واحدهای تحت پوشش صنعتی ومعدنی و چالشهای موجود بود. در همین راستا آقای دکتر یاراحمدی، مدیر کل دفتر امور HSEE وزارت ضمن تاکید بر ضرورت همگرایی، هم افزایی و یکپارچگی در امور HSEE بخش صنعت و معدن استانها به اهمیت ایجاد بستر لازم برای آموزش و اشاعه فرهنگ منطبق با ساختار برنامه جامع مدیریت HSEE اشاره نمودند. همچنین ایشان بر تلاش همه جانبه سازمانهای تابعه و وابسته در حفظ و صیانت از نیروی انسانی و پیشگیری از پیامدهای ناگوار زیست محیطی و بهینه سازی مصرف انرژی در بخش صنعت و معدن  به حرکت در راستای خط مشی و نقشه راه HSEE وزارت و اجرای اقدامات و فعالیت های منطبق با الزامات و مسئولیتهای تعیین شده در برنامه جامع مدیریت HSEE تاکید نمودند. اهم موارد و برنامه های ارائه شده در طی نشست به شرح زیر ارائه گردید.

   • تبیین خط مشیء و نقشه راه HSEE وزارت
   • تشریح طرح جامع مدیریت  HSEE وزارت
   • تشریح اولویتها و راهبردهای فوری HSEE مقام عالی وزارت در سال 94
   • ارائه  و تشریح ساختار شناسنامه HSEE
   • معرفی دستورالعمل های ابلاغی و در دست ابلاغ، شیوه بکارگیری، نظارت و ... در واحدهای صنعتی، معدنی
   • دریافت نظرات و پیشنهادات روسای سازمان های استانی و مسئولان HSEE در راستای تسهیل اجرای برنامه ها 
   • ارائه گزارش عملکرد سازمان های صنعت، معدن و تجارت حاضر در نشست و نقد و بررسی عملکرد آنها

   پس از برگزاری نشست های تخصصی در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، بازدید از شهرک صنعتی شمس آباد و واحد صنعنی توربوکمپرسور نفت بعنوان بزرگترین بزرگترین واحد صنعتی تولید کننده  توربوکمپرسورهای مورد نیاز صنعت نفت و گاز و پتروشیمی توسط کلیه افراد حاضر در نشست انجام شد. در این بازدید پس از  بررسی وضعیت HSEE واحد معدنی مذکور، جناب آقای دکتر یاراحمدی ضمن ارائه یافته های بازدید و تشریح الزامات و اولویتهای حوزه بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی، بر همگرایی برنامه های واحد های تولیدی با سازمان صنعت، معدن و تجارت  استان و همچنین دفتر  HSEE وزارت تاکید نمودند و در خاتمه نیز گزارشی از تمهیدات و اقدامات پیشگیرانه و همچنین عملکرد  این  واحد توسط  مسئولین مربوطه ارائه شد.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,528,558
تعداد بازدید امروز : 41,992
تعداد بازدید دیروز : 53,160
تعداد بازدید هفته : 41,992
تعداد بازدید این ماه : 548,062
آخرین به روزرسانی : 1399/08/10 15:47

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.