• ایران و ویتنام دروازه تجارت شرق و غرب آسیا هستند

   رئیس جمهوری ویتنام:

   ایران و ویتنام دروازه تجارت شرق و غرب آسیا هستند

   ایران و ویتنام دروازه تجارت شرق و غرب آسیا هستند

   رئیس جمهوری ویتنام اعلام کرد: ایران و ویتنام به عنوان دو کشور مهم در قاره آسیا می‌توانند دروازه‌های تجارت با اتحادیه ملل جنوب شرق آسیا(ASEAN) و کشورهای مستقل همسود (CIS) و خاورمیانه باشند.

   به گزارش  شاتا از سازمان توسعه تجارت، «تران تان سانگ» این مطلب را روز سه‌شنبه در همایش فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ایران و ویتنام که در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، مطرح کرد.
   وی افزود: مقامات دو کشور تصمیم گرفته‌اند که در طول پنج سال آینده حجم تجارت خود را به 2 میلیارد دلار برسانند، ما بعد از 43 سال رابطه با ایران، همچنان به دنبال همکاری‌های بیشتر سیاسی و اقتصادی با ایران هستیم.
   رئیس جمهوری ویتنام گفت: دو کشور از نظر سیاسی و جغرافیایی مشترکات خوبی دارند و بازارهای بزرگ و مناسبی برای کالاهای یکدیگر محسوب می‌شوند. بنابراین باید دو طرف تلاش کنند تا همکاری‌های اقتصادی بیش از گذشته گسترش یابد اقدامی که تاکنون نتوانسته‌ایم به خوبی از آن استفاده کنیم.
   وی افزود: من اینجا هستم تا این پیام را برسانم که تضمین می‌کنیم روابط دو کشور تقویت می‌شود و روابط اقتصادی نیز افزایش چشم‌گیری خواهد یافت.
   سانگ ادامه داد: ویتنام توانسته با 70 سازمان مختلف روابط خوبی برقرار کند و 6 هزار شرکت مختلف را در جهان به ثبت برساند و حضور خوبی نیز در جلسات و فعالیت‌های آ.سه.‌آن دارد و از طرف دیگر با آمریکا، ژاپن، کره جنوبی، چین و کشورهای اتحادیه اروپا همکاری‌های اقتصادی خود را گسترش داده است.
   وی با بیان اینکه ویتنام عضو پیمان ترانس پاسفیک است، گفت: ویتنام می‌تواند 70 میلیارد دلار فعالیت تجاری داشته باشد و قطعا ایران نیز بازار خوبی برای ویتنامی‌ها محسوب می‌شود و می‌توانیم از منافع سرشاری که در اختیار دو طرف قرار دارد، به صورت مشترک استفاده کنیم.
   رئیس جمهوری ویتنام گفت: مطمئن هستم می‌توانیم شرکای خوبی برای یکدیگر باشیم و به سرمایه‌گذاران ایرانی تضمین می‌دهیم که می‌توانند با آسودگی خیال در ویتنام که دارای مشوق‌های فراوانی است، سرمایه‌گذاری کنند.
   همایش فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ایران و ویتنام صبح امروز سه شنبه با حضور مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران، رئیس جمهوری ویتنام و 40 تن از تجار و بازرگانان بزرگ این کشور، تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی و روسای اتاق‌های بازرگانی ایران و ویتنام در سالن خلیج فارس برگزار شد.
    

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,427,063
تعداد بازدید امروز : 4,271
تعداد بازدید دیروز : 34,682
تعداد بازدید هفته : 223,030
تعداد بازدید این ماه : 622,866
آخرین به روزرسانی : 1399/04/20 00:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.