• ایران و ایتالیا 12 سند همکاری در زمینه های مختلف امضا کردند

   در نشست تجاری ایران و ایتالیا؛

   ایران و ایتالیا 12 سند همکاری در زمینه های مختلف امضا کردند

   ایران و ایتالیا 12 سند همکاری در زمینه های مختلف امضا کردند

   نمایندگانی از بخش خصوصی ایتالیا و نمایندگانی از بخش دولتی و تعدادی از اعضای اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران با حضور نخست وزیر ایتالیا و وزیر صنعت کشورمان، 12 موافقتنامه همکاری در بخش های مختلف انرژی، فولاد، مخابرات و هوانوردی، فرودگاهی و پزشکی امضا کردند.

   به گزارش "شاتا" نشست تجاری ایران و ایتالیاحضور متئو رنتزی نخست وزیر ایتالیا و نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان آغاز به کار کرد.
   در نشست امروز که در محل اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران در تهران و با حضور نمایندگانی از شرکت های ایتالیایی و ایرانی در حال برگزاری است، انجمن شرکت های ساخت و مهندسی صنعت نفت ایران و شرکت انیمپ ایتالیا یادداشت تفاهم گسترش همکاری طرفین برای طراحی، عرضه و اجرای پروژه های جدید صنایع نفت و گاز را در ایران و کشورهای همسایه امضا کردند.
   اتحادیه پوشاک تهران نیز امروز با شرکت ایتالیایی «سیستم مد ایتالیا»(SISTEMA MODA ITALIA) موافقتنامه گسترش همکاری تجاری و صنعتی دوجانبه را در صنایع منسوجات و مد امضا کردند.
   گروه آی.ا.کیو/IMQ ایتالیا نیز امروز تفاهمنامه دوجانبه توسعه و حمایت از مشارکت دوجانبه در بررسی دانش و صلاحیت به منظور شناخت نیازهای اولیه بازار ایران مناسب با خدمات شرکت ایتالیایی و تدوین بهتر هدف همکاری طرفین را با شرکت ایرانی مهندسی و صنایع فهامه، امضا کرد.
   امروز همچنین قرارداد عرضه تجهیزات صنعتی و خدمات برای ساخت کارخانه فولاد به ظرفیت یک میلیون و 500 هزار تن و به ارزش 350 میلیون یورو بین شرکت فولاد بوتیا ایران (بیسکو) و شرکت DANIELI ایتالیا امضا شد.
   شرکت فولاد بوتیا(بیسکو) نیز قرارداد دیگری با شرکت «فاتا اسپا- FATA SPA» ایتالیا برای عرضه تجهیزات و خدمات ساخت نیروگاه 450 مگاواتی در استان کرمان به ارزش 237 میلیون دلار یورو امضا کرد.
   همچنین در نشست امروز شرکت فولاد مبارکه موافقتنامه ای با شرکت «مارسگاگلیا» ایتالیا باهدف تقویت همکاری بین طرفین و نهایی کردن قراردادها برای عرضه محصولات نهایی فولاد مبارکه امضا کرد.
   شرکت مخابرات ایران نیز موافقتنامه همکاری با شرکت ایتالیایی «ایتال تل- ITALTEL» برای اجرای شبکه مخابرات در ایران امضا کرد.
   در نشست امروز فعالان اقتصادی ایران و ایتالیا، یادداشت تفاهمی بین شرکت «آیتی وای- ITWAY» ایتالیا و شرکت سرمایه گذاری پاتاسا ایران برای همکاری در پروژه های فناوری در زمینه های مختلف امضا شد.
   شرکت «بل للی گروپ- BELLELI GROUP» ایتالیا موافقتنامه ای با شرکت جهانپارس ایران برای اجرای قراردادهای مهندسی، تامین کالا و ساخت (EPC) در بخش های انرژی و زیربنایی امضا کرد.
   شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نیز در نشست امروز موافقتنامه ارزیابی مجدد زیربنای فرودگاه کرمان و به ویژه طراحی، مهندسی و مدیریت اجرای باند فرودگاه را با شرکت «ویتالی اسپا- VITALI SPA» ایتالیا امضا کرد.
   همچنین دانشگاه شهید بهشتی تهران یادداشت تفاهم تحقیقات در زمینه توسعه شهری شهرهای ایران و نقش تنوع زیستی در برنامه ریزی معاصر شهری، تحقیقات درباره توسعه معماری پایدار در ایران، بکارگیری تجربه معماران در معماری سبز، بررسی مدل معروف به جنگل عمودی افقی در برج مسکونی میلان را با شرکت معماری «استفانو بوری- STEFANO BOERI» امضا کرد.
   وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در این نشست قراردادی با شرکت «دیمنشن اسپا- DIMENSIONE SPA» برای عرضه 30 واحد سیار بیمارستانی امضا کرد.
   به گزارش ایرنا، دیروز(سه شنبه) در نخستین روز سفر نخست وزیر ایتالیا به تهران، هفت سند همکاری در زمینه های مختلف از جمله همکاری در زمینه گردشگری و فعالیت های فرهنگی، تفاهم نامه همکاری صنعتی بین وزارت نیروی ایران و وزارت توسعه اقتصادی ایتالیا و همچنین چارچوب همکاری راه آهن جمهوری اسلامی ایران و راه آهن دولتی ایتالیا امضا شد.
   یادداشت تفاهم همکاری بین شرکت انل و شرکت ملی صادرات گاز ایران، یادداشت تفاهم همکاری بین شرکت فرودگاه های ایران و شرکت فرودگاه های میلان ایتالیا، یادداشت تفاهم همکاری بین شرکت کارگاز سیستم ایران و شرکت دانیلی ایتالیا در زمینه تولید انواع مفتول، میلگرد و تسمه مورد نیاز صنایع خودرو از دیگر اسنادی بود که روز گذشته بین طرفین رد و بدل شد.
    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,425,887
تعداد بازدید امروز : 3,095
تعداد بازدید دیروز : 34,682
تعداد بازدید هفته : 221,854
تعداد بازدید این ماه : 621,690
آخرین به روزرسانی : 1399/04/20 00:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.