• بررسی راهکارهای توسعه روابط صنعتی و تجاری ایران و اتحادیه اروپا

   بررسی راهکارهای توسعه روابط صنعتی و تجاری ایران و اتحادیه اروپا

   بررسی راهکارهای توسعه روابط صنعتی و تجاری ایران و اتحادیه اروپا

   ‌خانم « بینکاوسکا» عضو کمیسیون اروپا و مسئول تجارت داخلی، صنعت، کارآفرینی و بنگاههای کوچک و متوسط که به همراه خانم «موگرینی »به ایران سفر کرده است با قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، زمینه‌های همکاری اقتصادی اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی ایران را بررسی کردند.

   به گزارش شاتا؛‌ « مجتبی خسروتاج » در این جلسه ضمن توجه به اولویت‌های کاری در بخش بازرگانی داخلی و بازرگانی خارجی به موارد با اهمیت از کار با اتحادیه اروپا را اشاره کرد.
    قائم مقام وزیر صنعت،معدن وتجارت در این ملاقات، نوین سازی نظام بازرگانی داخلی شفاف و روان سازی آن، کاهش هزینه‌های لجستیکی ، کاهش قاچاق را به عنوان بعضی از طرحها و برنامه‌های در دست اقدام مطرح کرد که می‌توان از تجریبات اتحادیه اروپا استفاده برد.
   خسروتاج؛ توسعه صادرات کالاهای غیرنفتی به اروپا، به خصوص صادرات با کالاهای ارزش افزوده بالاتر، تطبیق معیارهای فنی کنترل واردات با استاندارد و ضوابط فنی تولید کالا در ایران،حذف تبعیض‌های تجاری در برخورد با شرکتهای ایرانی در مقایسه با سایر صادرکنندگان به اروپا، همراهی در اجلاس‌های چند جانبه به خصوص اقدامات در حال انجام برای عضویت در wto را از محورهای بخش تجارت خارجی برای همکاری بیشتر عنوان کرد.
   به گفته وی؛‌ طرفین به تبادل هیأت های فنی- تکنیکی و هیأت‌های تجاری در ماههای آتی برای بحث بیشتر روی موضوعات فوق الذکر توافق کردند.
   گفتنی است: واحدهای تولیدی، صنعتی و تجاری می‌توانند انتظارات خود را در تنظیم روابط اقتصادی با اتحادیه اروپا به قائم مقام وزیر صنعت،معدن وتجارت در امور تجارت منعکس کنند.

    

    

    

    

    

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,376,454
تعداد بازدید امروز : 26,617
تعداد بازدید دیروز : 37,670
تعداد بازدید هفته : 172,421
تعداد بازدید این ماه : 572,257
آخرین به روزرسانی : 1399/04/18 16:11

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.