• همکاری های صنعتی و تجاری ایران و آلمان شتاب بیشتری گیرد

   همکاری های صنعتی و تجاری ایران و آلمان شتاب بیشتری گیرد

   همکاری های صنعتی و تجاری ایران و آلمان شتاب بیشتری گیرد

   وزیر صنعت،‌معدن و تجارت در دیدار با نخست وزیر ایالت نیدر زاکسن کشور آلمان ،‌راههای توسعه مناسبات صنعتی و تجاری دو کشور را مورد بررسی قرار دادند.

   به گزارش شاتا؛ « محمدرضا نعمت زاده » در دیدار با « استفان ویل » نخست وزیر ایالت  نیدر زاکسن با ابراز علاقه مندی به گسترش همکاریها و افزایش سطح ارتباطات با  کشورهای اروپایی تصریح کرد: ما معتقد هستیم آلمان باید مثل گذشته در همکاری با ایران فعال باشد و دراین راستا زمینه سرمایه گذاری فراوانی وجود دارد .
   وی با اشاره به اینکه مشکلی برای همکاری با این کشور وجود ندارد افزود:‌ برخی مشکلات در گذشته به دلیل محدودیتها در نقل و انتقالات پولی و مالی  بانکهای اروپایی بوده است  وگرنه بانکهای ایرانی مشکلی ندارند  و هم اکنون  نیز بانکهای ایرانی و آلمانی در حال همکاری مناسب با هم هستند.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه روش های سرمایه گذاری مختلفی وجود دارد یادآور شد: این شرایط زمینه گسترش فعالیتها را به طرق مختلف مهیا می سازد.
   به گفته مهندس نعمت زاده ؛  حضور کشور ایران  و معرفی خود و زمینه های انجام سرمایه گذاری ،  در کنار حضور شرکتهای ایرانی به منظور ارائه توانمندیها و ظرفیتهای آنان  در نمایشگاههای این کشور ،‌از دیگر مواردی است که می توان به آن پرداخت که ما دراین راستا علاقه مند به استفاده از تجارب شما در برگزاری نمایشگاههای بین المللی هستیم.
   وی همکاریهای استراتژیک و بلندمدت را از اهداف مهم در افزایش سطح همکاریهای ایران با سایر کشورها ذکر کرد و گفت:‌ داشتن پتانسیلهای مختلف،‌نیروی کار جوان و تحصیل کرده ،‌بازار  مناسب و نزدیکی به بازار بزرگ منطقه و ... از ظرفیتهای کشور ایران محسوب می شود که منجر به هم افزایی بیشتر خواهد شد.
   وزیر صنعت،‌معدن و تجارت ،‌همکاری در خصوص صنایع ‌خودروسازی ،‌زیرساخت ، مهندسی ، تحقیقاتی ،ذمایشگاهی و...را از جمله زمینه های گسترش تعاملات دو جانبه دو کشور برشمرد.
   نخست وزیر ایالت  نیدر زاکسن  نیز  در این دیدار  با اشاره به روابط نزدیکی اقتصادی که دو کشور با هم داشته اند تصریح کرد: بخش های مختلفی برای گسترش همکاریها وجود دارد که شرکتهای آلمانی علاقه مند به برقراری ارتباط دراین زمینه ها هستند.
   وی با بیان اینکه در ابتدای دوره جدیدی از همکاریها قرار داریم یادآور شد:‌ مسائل بانکی و بیمه ضمانت صادرات از مسائلی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
   استفان ویل خاطرنشان کرد: در حال حاضر درهای ایران باز است و شرکتهای ما علاقه مند هستند تا از این فرصت نهایت استفاده را ببرندکه امیدواریم به توسعه هر چه بیشتر دو کشور بینجامد.
    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,427,260
تعداد بازدید امروز : 4,468
تعداد بازدید دیروز : 34,682
تعداد بازدید هفته : 223,227
تعداد بازدید این ماه : 623,063
آخرین به روزرسانی : 1399/04/20 00:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.