• ارتقا سطح تکنولوژی از اهداف ایران در گسترش تعاملات بین المللی است

   ارتقا سطح تکنولوژی از اهداف ایران در گسترش تعاملات بین المللی است

   ارتقا سطح تکنولوژی از اهداف ایران در گسترش تعاملات بین المللی است

   وزیر صنعت،معدن وتجارت گفت : ارتقای سطح تکنولوژی کشور یکی از مهمترین اهداف ما در ارتباطات و تعاملات بین المللی است.


   به گزارش شاتا؛ « محمدرضا نعمت زاده » در دیدار با رئیس اتاق مشترک بازرگانی بریتانیا و ایران با اشاره به علاقه مندی ایران برای ارتقای روابط تجاری و گسترش همکاریهای دو جانبه تصریح کرد: دراین بین  انجام سرمایه گذاریهای مشترک و بلندمدت  از اهداف مهم ما خواهد بود.
    وی گفت:  در حال حاضر ایران  به دنبال سرمایه گذاری مشترک ،‌سهیم شدن در دانش ،‌پیشرفت تکنولوژی و بازار است.
   وزیر صنعت،‌معدن و تجارت ،‌کشور با اشاره به ظرفیتهاو فرصتهای کشور برای گسترش مناسبات دوجانبه تولیدی و تجاری افزود: سرمایه گذاری مشترک در زمینه خودروسازی و قطعه سازی ،‌حمل و نقل،‌راه آهن ،‌صنعت شیمی و پتروشیمی ،‌آموزش ،‌تحقیق و توسعه ،‌خدمات ، خطوط لوله ‌نفت و گازرا از زمینه ها و محورهای همکاری دو کشور برشمرد.
     مهندس نعمت زاده ،‌ضرورت سرعت بخشی به فرآیندهای همکاری تجاری بین دو کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: از طرف ایران هیچ محدودیتی برای همکاری وجود ندارد .
   به گفته وی؛ ‌فعال شدن بیمه صادراتی در مقیاس بزرگ برای همکاری های دو جانبه همانطور که با سایر کشوره  فعال شده بسیار ضروری است .
   وی تاکید کرد:‌در صورتی که شرکتهای انگلیسی علاقه مند به همکاری با ایران هستند باید تلاش و سرعت خود را برای تعاملات بیشتر کنند.
   همچنین دراین دیدار « لرد لامونت » ، رئیس اتاق مشترک بازرگانی بریتانیا و ایران نیز ضمن ابراز خرسندی از  بسط و توسعه تعاملات دو کشور افزود:‌ آغاز همکاری بانکها و حل مسائل بانکی به افزایش سطح همکاریها کمک خواهد کرد چرا که ما خواهان از سر گیری روابط خود با ایران همچون گذشته هستیم.
   وی انتقال تکنولوژی را فرصتی مناسب برای توسعه همکاریها دانست وگفت:‌ انتقال تکنولوژی ،‌درها را برای افزایش تعاملات باز خواهد کرد .
    لرد لامونت  با بیان اینکه  در خصوص روابط بانکی شاهد پیشرفتهای خوبی از سوی ایران هستیم یادآور شد:‌ زمینه های مختلفی برای تعمیق روابط اقتصادی دو کشور وجود دارد که از آن جمله می توان به تمایل شرکتهای خودروسازی جگوار،‌لندروور و بنتلی اشاره کرد.
    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,374,508
تعداد بازدید امروز : 24,671
تعداد بازدید دیروز : 37,670
تعداد بازدید هفته : 170,475
تعداد بازدید این ماه : 570,311
آخرین به روزرسانی : 1399/04/18 15:26

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.