• ما به دنبال همکاری بلندمدت استراتژیک با کشور هند هستیم

   وزیر صنعت، معدن و تجارت :

   ما به دنبال همکاری بلندمدت استراتژیک با کشور هند هستیم

    ما به دنبال همکاری بلندمدت استراتژیک با کشور هند هستیم

   وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: ما به دنبال همکاری بلندمدت استراتژیک با کشور هند هستیم و به بهترین نحو خواهان انجام سرمایه گذاری مشترک اقتصادی با این کشور می باشیم.

   به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛ « مهندس محمد رضا نعمت زاده »  طی نشست خود با رییس کنفدراسیون  صنایع هند و هیاتی از شرکتها و تجار این کشور با بیان این مطلب ، افزود : جمهوری اسلامی ایران برای همکاریهای آینده دو کشور به دنبال تدوین نقشه راه است.
   به گفته مهندس نعمت زاده ؛ البته در دوران تحریم روابط تجاری بین ایران و هند وجود داشته که باید سطح این روابط افزایش یابد.
   وی افزود : برای تسهیل و ارتقاءروابط تجاری  دو کشور باید موانع بین بانکی از میان برداشته شده تا جابه جایی پول برای انجام معاملات  به آسانی صورت گیرد.
   وزیر صنعت، معدن وتجارت با اشاره به اینکه حدود 60 الی 70 درصد روابط خارجی ایران  با  سایرکشورها  به این وزارتخانه مربوط می شود ، گفت: ما هیچ محدودیتی برای همکاری نداریم و درهای کشور برای دوستانمان همواره باز است .
   به گفته مهندس نعمت زاده ؛ جمهوری اسلامی ایران دارای قوانین ساده ای است که می تواند سطح همکاریهای اقتصادی بلند مدت نظیر حمایت از سرمایه گذاریهای مشترک و سهیم شدن بازار دو کشور از یکدیگررا افزایش دهد.
   وی در ادامه تصریح کرد : کشور هند دومین تولیدکننده سیمان در جهان و جمهوری اسلامی ایران چهارمین مقام را دارد  و لازم است در خصوص تولید این محصول همکاری مشترکی بین دو کشور صورت گیرد.
   مهندس نعمت زاده  در خصوص  سایرزمینه های همکاری مشترک با هند ، گفت:  دراین راستا می توان به صنایعی نظیر مس ، آلومنیم ، فولاد ، طلا ، خودرو سازی ، ریل سازی ؛ الکترونیک و لوازم خانگی و غیره اشاره کرد که بطور عمده توسط بخشهای خصوصی دو کشور و با حمایت دولتهای هند و ایران قابل انجام است.
   همچنین دراین  نشست  مشترک « نوشاد فور بز» رییس کنفدراسیون  صنایع هند نیز گفت: در 5 سال گذشته صنایع هند با بکار گیری تکنولوژی پیشرفته ،از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.
   وی با بیان اینکه علاقه مند به شروع روابط تجاری  و همکاری مشترک با ایران هستیم ؛ افزود: ما قبل ازاینکه به دنبال فروش محصولات تولیدیمان  به ایران باشیم خواهان تولید این محصولات در خاک جمهوری اسلامی ایران هستیم.
   رییس کنفدراسیون صنایع هند یادآور شد : تمامی هیات همراه، شرکتهای بسیار قوی ، تخصصی ، سطح بالا و مطرحی هستند که می توانند با بخش خصوصی ایران همکاری  کنند.
   وی گفت: کشور هند دربخش نفت و صنایع پایین دستی آن آماده هرگونه همکاری با جمهوری اسلامی ایران است.
   « نوشاد فور بز» در پایان گفت: با حل نقل و انتقال پول و ویزای تجارهندی همچنین روابط بانکی شفاف  و تعاملات بانکی آسان می توان سطح روابط تجاری هند و ایران را از وضعیت موجود خارج  و آن را ارتقاءداد.

    

    

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,374,759
تعداد بازدید امروز : 24,922
تعداد بازدید دیروز : 37,670
تعداد بازدید هفته : 170,726
تعداد بازدید این ماه : 570,562
آخرین به روزرسانی : 1399/04/18 15:26

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.