• افزایش سطح مبادلات تجاری ایران و بلاروس ضروری است

   افزایش سطح مبادلات تجاری ایران و بلاروس ضروری است

   افزایش سطح مبادلات تجاری ایران و بلاروس ضروری است

   در دیدار وزیر صنعت،‌معدن و تجارت با وزیر بازرگانی بلاروس ،‌دو طرف بر گسترش مناسبات اقتصادی و توسعه سطح مبادلات تجاری ایران و بلاروس تاکید کردند.

   به گزارش شاتا؛‌ « محمدرضا نعمت زاده » در دیدار با «کالتوویچ»‌ با اشاره به روابط خوبی که دو کشور از گذشته تا کنون از آن برخوردار بوده اند افزود: انتظار داریم سطح روابط اقتصادی دو کشور نیز همپای روابط سیاسی به پیش رود.
   وی وجود تحریمها را عامل موثر در پایین بودن این روابط ذکر و ابراز امیدواری کرد؛‌ روابط بانکی ایران و بلاروس هر چه زودتر بهبود یابد.
   وزیر صنعت،‌معدن و تجارت در ادامه ،‌رسیدن به توافق ترجیحی ایران و اتحادیه اوراسیا را در افزایش سطح  همکاری های تاثیر گذار  دانست و گفت:‌ از حمایت شما در این زمینه و همچنین الحاق ایران به WTO استقبال می‌کنیم.
   به گفته مهندس نعمت زاده ؛‌مصالح ساختمانی، شیمیایی، صنایع ماشینی، ابزارآلات، حمل و نقل ، محصولات باغی، پتروشیمی و دارو از جمله زمینه های توسعه تعاملات دو جانبه ایران و بلاروس می تواند به شمار آیند.
   وی با ابراز آمادگی از اینکه هرگونه مانعی را در مسیر توسعه همکاری های تجاری دو کشور، از بین خواهیم برد خاطرنشان کرد:‌ هیچگونه محدودیتی برای همکاری با کشور دوست بلاروس وجود ندارد.
   وزیر صنعت،‌معدن و تجارت،‌ سیزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را برای تعیین نقشه راه همکاری های آینده مفید دانست و افزود:‌ باید شرکت های دو طرف را تشویق کنیم که در نمایشگاه های یکدیگر شرکت کنند.
   همچنین در این دیدار «کالتوویچ » وزیر بازرگانی بلاروس نیز ضمن ابراز خرسندی از توسعه همکاریها با ایران گفت:‌ روابط سیاسی دو کشور به بهترین نحو،‌پیشرفت و توسعه دارد که امیدواریم این موضوع در خصوص  روابط اقتصادی نیز تسری پیدا کند.
   وی آمادگی خود را بر گسترش مناقصات تولیدی و تجاری با ایران اعلام کرد و  افزود:‌ بلاروس اتصال دهنده کشورهای غربی و شرقی است و یک  کشور خوب ترانزیتی محسوب می شود از سوی دیگر ایران نیز یک کشور ترانزیتی مناسب است که با تعیین نقشه راه دو کشور می توان زمینه همکاریها را بسط و تعمیق داد.
   وزیر بازرگانی بلاروس در ادامه خاطرنشان کرد:‌ در زمینه تجارت، از طرف ما هیچ مانعی برای حضور ایران در بازار بلاروس وجود ندارد.
   وی با بیان اینکه سطح مبادلات تجاری دو کشور بسیار پایین است ابراز امیدواری کرد؛‌ سطح این همکاریها ازایش یابدو دراین راستا علاقه مند به صادرات ایران در زمینه محصولات باغی، خرما، مواد شوینده به بلاروس هستیم.
    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,426,053
تعداد بازدید امروز : 3,261
تعداد بازدید دیروز : 34,682
تعداد بازدید هفته : 222,020
تعداد بازدید این ماه : 621,856
آخرین به روزرسانی : 1399/04/20 00:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.