• ضرورت انجام همکاریهای بلندمدت استراتژیک و سرمایه گذاری مشترک دو جانبه

   در دیدار وزیر صنعت،‌معدن و تجارت با نخست وزیر بلاروس تاکید شد:‌

   ضرورت انجام همکاریهای بلندمدت استراتژیک و سرمایه گذاری مشترک دو جانبه

   ضرورت انجام همکاریهای بلندمدت استراتژیک و سرمایه گذاری مشترک دو جانبه

   وزیر صنعت،‌معدن و تجارت در دیدار با نخست وزیر بلاروس بر ضرورت انجام همکاریهای بلندمدت استراتژیک و سرمایه گذاری مشترک دو جانبه تاکید کرد.

   به گزارش شاتا؛ ‌« محمدرضا نعمت زاده » در سیزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و بلاروس در  دیدار با «آندی کابیکف » با اشاره به روابط خوب سیاسی بین دو کشور تصریح کرد: با توجه به توانایی ها و ظرفیتهای هر دو کشور ،‌سطح روابط اقتصادی در حد قابل قبولی نیست که امیدواریم ارتقاء یابد.
   وی شرایط امروز را متفاوت از دوران تحریم ذکرکرد و گفت:‌ به دلیل تحریمها در گذشته مشکلات و موانعی وجود داشت که امروز برطرف شده است.
   وزیر صنعت،‌معدن و تجارت در ادامه افزود:‌هدف ما رساندن حجم مبادلات تجاری دو کشور به 250 میلیون دلار است.
   به گفته مهندس نعمت زاده ؛‌  در صورتی که قرارداد تعرفه ترجیحی بین ایران و اوراسیا صورت بگیرد به بالا رفتن سطح همکاریها کمک شایانی خواهد کرد.
   وی از سرمایه گذاری شرکتهای بلاروس در راستای تولید و مونتاژ ماشین آلات صنعتی استقبال کرد و افزود:‌ از شما می خواهیم به دلیل قیمت بالای این ماشین آلات ،‌شرکتها را برای بهره مندی از تسهیلات یاری کنید.
   وزیر صنعت،‌معدن و تجارت ،‌نزدیکی روابط بانکی دو کشور را ضروری دانست و گفت: در این راه نیازمند مساعدت بیشتر هستیم ضمن اینکه گسترش همکاری های علمی و فناوری  نیز مورد تاکید است.
   وی همکاریهای بلندمدت استراتژیک و سرمایه گذاری مشترک را سیاست اصلی همکاریهای ایران با سایر کشورها دانست و افزود:‌ نقشه امضایی که امروز به امضای هر دو طرف خواهد رسید می تواند خط مشی برای بنگاهها در ادامه همکاریها باشد.
   همچنین در این دیدار «آندی کابیکف » با اشاره به سابقه همکاری ایران و بلاروس از گذشته تاکنون افزود: دو کشور طی سالها همکاری ،‌به دستاوردهای فرهنگی و ‌آموزشی مناسبی دست یافتند این درحالیست که علرغم این موضوع،‌ سطح تبادلات تجاری فی مابین کاهش یافته است که با توجه به ظرفیتها و توانمندیهای دو طرف در سطح مناسبی نیست .
   وی ابراز امیدواری کرد؛‌با برداشته شدن تحریمها سطح تعاملات اقتصادی دو کشور بیش از پیش افزایش یابد و تهیه نقشه راه دو کشور دراین میان ،‌به این مهم کمک فراوانی خواهد کرد.
   نخست وزیر بلاروس در ادامه با بیان اینکه افزایش صادرات صنایع و خدمات پس از فروش بلاروس به ایران ،‌جزء برنامه های ما خواهد بود یادآور شد:‌ شرکتهای این کشور علاقه مند به سرمایه گذاری در زمینه های ماشین های باری ،‌معدن ،‌راه سازی و... هستند و دراین راستا تلاش می کنیم تا همکاریهای دیگر را با ایران توسعه دهیم.
   آندی کابیکف اضافه کرد:‌در حال حاضر حجم سرمایه گذاریهای شرکتهای ایران در بلاروس بالغ بر 700  میلیون دلار برآورد شده است که در زمینه های صنعتی ،‌لجستیکی،‌کشاورزی و محصولات کشاورزی می باشد.
   وی با اشاره به برگزاری سیزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور خاطرنشان کرد:‌ ما معتقدیم همکاریهای بین  ایران و بلاروس ار آینده مناسبی برخوردار هستند و ما نیز هیچ محدودیتی در همکاری با ایران نداریم.
   نخست وزیر بلاروس همچنین تاکید کرد: باید لیست اقلام صادراتی دو کشور افزایش پیدا کند ولیست بزرگتری برای صادرات در نظر گرفته شود.
   وی نیز ضمن استقبال از توسعه همکاریهای علمی و فناوری ایران و بلاروس ،‌ افزایش سطح روابط بانکی دو جانبه  را ضروری دانست و گفت:‌ علاقه مند هستیم تا همکاریها در چارچوب اتحادیه اوراسیا و زیر مجموعه های آن افزایش یابد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,427,214
تعداد بازدید امروز : 4,422
تعداد بازدید دیروز : 34,682
تعداد بازدید هفته : 223,181
تعداد بازدید این ماه : 623,017
آخرین به روزرسانی : 1399/04/20 00:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.