• توسعه صادرات محور اول همکاریهای ایران با یونیدو

   نشست مدیران ارشد یونیدو با معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت

   نشست مدیران ارشد یونیدو با معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت

   معاون آموزش ، پژوهش و فناوری وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت : توسعه صادرات محور اول توسعه در پروژه های همکاری با یونیدو تعریف شد.

    به گزارش "دفتر حمایت از مالکیت صنعتی" علی اصغر توفیق در حاشیه نشست مشترک با رییس منطقه ای یونیدو و هیات همراه افزود : همکاری ما با یونیدو طی سالهای قبل بیشتر و وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئول هماهنگی با این سازمان  جهانی بوده است  ولی در مقطعی فعالیتها به خاطر شرایط سیاسی کم شد اما در این ایام پروژه هایی را در زمینه چرم و زعفران و ذخیره سازی و مصرف بهینه انرژی اجرا می کنیم با همکاری هم.

   توفیق ادامه داد: این هیات می خواهد برنامه کشوری در سه محور ایجاد شغل، توسعه صادرات و صرفه جویی در مصرف انرژی و محیط زیست طراحی کند.
   وی اضافه کرد: در این بحث های توسعه صادرات نهایتا محور اول توسعه تعیین شد و قرار شد  پروژه بعدی بحث های مربوط به  صرفه جویی انرژی و مصرف باشد چون مصرف انرژی در کشور ما بالاست و ارزان هم هست و محیط را آلوده می کند و قیمت تمام شده را نیز  بالا می برد.
   توفیق با بیان اینکه در مرحله بعد ایجاد شغل که به تبع این دو حاصل می شود تعریف شده است افزود: این هیات پیشنهاد داد که به خاطر کمبود و محدود بودن منابع مالی حاصل از خروج کشورهای بزرگ از یونیدو، پروژه های کشورمان تحت منطقه تایلند اجرا و تعریف شود که ما این را قبول نکردیم و پیشنهاد کردیم ایران با خود یونیدو در وین کار کند.
   خانم آمیتا میسرا، مدیر منطقه ای یونیدو نیز گفت: ایران بیش از دهها سال است که  شریک خوبی برای یونیدو است و پروژه های ما بر  انرژی و بهینه سازی مصرف انرژی متمرکز است و دربخش های سیمان، چرم، فولاد و پتروشیمی و IT  نیز پروژه هایی را داریم.
   وی تصریح کرد: ایران کشوری است که در مقایسه با سایر کشورها از منابع طبیعی و منابع انسانی و توانمند برخوردار است و هدف از سفر ما این است که به چارچوب توافق کلی با دولت ایران برسیم تا صنایع و بخشهای صنعتی را ارزیابی کنند و مزایای رقابتی و نسبی رو به دست بیاورند و بر اساس آن برنامه ای برای توسعه و بروز رسانی صنایع و رقابتی کردن آن پیاده کنند.
   میسرا افزود: الان شرایط بسیار بهتر شده و آینده ایران در حوزه صنعت درخشان است و برنامه جامعی که با دولت می خواهند داشته باشند بخش های مثل وزارت صنعت و کار و نیز بخش های خصوصی درگیر هستند.
   وی اظهار امیدواری کرد با تمرکز بر  سه حوزه ظرفیت سازی برای توسعه تجارت و بهینه سازی مصرف انرژی و اشتغال زایی بتوانند پروژه های خوبی فراهم کنند و ظرفیت سازی تجاری برای ایران فراهم کنند.
   وی تاکید کرد:  باید از طرف دولت سیاستهای مشوق را داشته باشیم  البته الان هم این سیاستهای تشویقی خوب هستند و همکاری خوبی را در حال شکل دهی هستیم اما باید تعمیق ببخشیم و با کمک وزارت امور خارجه در شرایط سیاسی جدید می تواند این همکاریها عمق بیشتری بیابد.
   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,107,884
تعداد بازدید امروز : 33,498
تعداد بازدید دیروز : 92,985
تعداد بازدید هفته : 126,483
تعداد بازدید این ماه : 377,651
آخرین به روزرسانی : 1399/11/05 08:44

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.