• با محوریت دفتر حمایت از مالکیت صنعتی و سازمان یونیدو

   سمینار آموزشی «نقش آموزش و ارتباطات سازمانی در بهره‌وری انرژی»

   سمینار آموزشی «نقش آموزش و ارتباطات سازمانی در بهره‌وری انرژی»

   سمینار آموزشی «نقش آموزش و ارتباطات سازمانی در بهره‌وری انرژی» با هدف ارتقای فرهنگ بهره‌وری انرژی در صنایع با همکاری دفتر مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت و با حضور نماینده یونیدو و جمعی از مشاوران و مدیران انرژی و صنایع برگزار شد.

    به گزارش دفتر حمایت از مالکیت صنعتی،  در این همایش ابتدا نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در ایران با اشاره به نامناسب‌ بودن وضعیت مصرف انرژی در کشور ما اظهار داشت: جایگاه ایران از لحاظ مصرف انرژی در رده دهم جهانی است. الکساندرو آمادیو گفت:  بر اساس آمار موسسه منابع جهانی در سال 2011 به میزان 57 درصد از سهم گازهای گلخانه ای مربوط به دی اکسید کربن حاصل از احتراق سوخت های فسیلی است که عمدتا در صنایع مصرف شده است.

   وی تصریح نمود: پنج صنعت آهن، فولاد، سیمان، پتروشیمی، آجر و پالایشگاه نفت با بیش از 70 درصد مصرف کل انرژی صنعت در تولید گازهای گلخانه ای سهم چشمگیری دارند.
   وی افزود: سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در ایران اجرای پروژه‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی را دنبال می کند.
   آمادیو افزود: مقدار گازهای آلاینده های محیطی را با فرهنگ‌سازی و اجرای دوره‌های آموزشی می‌توان تا 85 درصد کاهش داد و این دوره‌های آموزشی بوسیله سازمان توسعه صنعتی ملل متحد  برای ایران برنامه‌ریزی شده است.
    در ادامه نشست، سید مهدی میرصالحی مدیرکل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: 16 درصد از انتشار گاز های گلخانه‌ای در ایران  مربوط به  بخش صنعت، 15.9درصد در بخش حمل و نقل و 25 درصد مربوط به نیروگاه‌ها است.
   میرصالحی افزود: ایران از نظر زیست محیطی در وضعیت مناسبی قرار ندارد و از نظر فرسایش خاک و کمبود آب  در دنیا رکوردار است  .

   وی با تاکید بر مصرف بهینه سوخت در کشور گفت:بهره وری انرژی منجر به کاهش مصرف سوخت شده که این کاهش دو مزیت بسیار مهم را فراهم می کند، که جلوگیری از اتلاف منابع مصرف انرژی و سوخت در ایران  وجلوگیری از آلودگی و کاهش انتشار گازهای آلاینده از جمله این موارد می باشد.
   میرصالحی همچنین اضافه کرد:  چالش‌های زیست محیطی، یک مسئله جدی برای بشریت است و یکی از اهداف سازمان ملل متحد،  بحث توسعه پایدار  و حفاظت از محیط زیست است.
   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 239,892,843
تعداد بازدید امروز : 39,135
تعداد بازدید دیروز : 64,948
تعداد بازدید هفته : 219,905
تعداد بازدید این ماه : 1,423,238
آخرین به روزرسانی : 1399/07/29 15:26

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.