• بررسی راهکارهای توسعه روابط صنعتی و معدنی ایران و تونس

   بررسی راهکارهای توسعه روابط صنعتی و معدنی ایران و تونس

   بررسی راهکارهای توسعه روابط صنعتی و معدنی ایران و تونس

   وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: هردو کشور جمهوری اسلامی ایران و تونس دارای ظرفیتهای خوب معدنی می باشند که برای تامین کمبود برخی از مواد معدنی از جمله فسفات همکاریهای معدنی با کشور تونس را توسعه می دهیم.   به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛ « مهندس محمد رضا نعمت زاده »‌ در دیدار« منجی مرزوق »  وزیر انرژی و معادن کشور تونس با بیان این مطلب ؛ افزود : ورود بخش خصوصی داخلی و خارجی جهت مشارکت و فعالیت در معادن ایران آزاد است.
   وی گفت: در زمینه زمین شناسی دارای تجارب خوبی هستیم وبا سایر کشورها در این زمینه همکاری خوبی داریم.
   وزیر صنعت، معدن وتجارت  با بیان اینکه سطح تجارت ایران و تونس 40 میلیون دلار است و رضایت بخش نیست ؛گفت: برای اتقاء روابط اقتصادی با کشور تونس لازم است روابط بین بانکی تسهیل شده  تا سرمایه گذران به آسانی جلو بیایند.
   وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ایجاد و راه اندازی خط تراکتور سازی ایران در کشور تونس از پیشنهادی ما برای توسعه همکاری با کشور تونس است.
   مهندس نعمت زاده در ادامه با اشاره به توانمندی جمهوری اسلامی ایران در زمینه تاسیسات وتجهیزات برقی ، افزود :  در زمینه ساخت کلیه تجهیزات برقی ، ترانسفورماتور، کابل های فشار قوی 400 ولتی ، کلیه سیستمهای کنترل و DCS و کابل های کنترل  خودکفا هستیم بطوریکه قادریم توربین های 160 الی 180 مگاوات به صورت گازی را به 260 مگاوات برسانیم و حاضریم در این زمینه ها نیز با کشور تونس همکاری داشته باشیم.
   برپایه این گزارش ؛ « منجی مرزوق » وزیر انرژی و معادن کشور تونس نیز در این دیدار گفت: امید است در این دیدارها بتوانیم با جمهوری اسلامی ایران در زمینه انرژی و معادن به نتایج خوبی برسیم.
   وی گفت: تولید فسفات در تونس توانسته برای بیش از 27 هزار نفر شغل ایجاد نموده همچنین به تامین سرمایه و اقتصاد کشورمان کمک کند.
   « منجی مرزوق » تصریح کرد : تفاهمنامه ای بین گروه شیمی تونس که بزرگترین صادر کننده فسفات است  با شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایران به امضا رسیده  که رضایت بخش برای هر دو طرف است.
   وزیر انرژی و معادن کشور تونس گفت: برای بهینه سازی شبکه برق تونس و تبدیل آن به انرژی های نو به کمک جمهوری اسلامی ایران نیاز داریم.
   وی افزود : در مناقصات بین المللی  تامین انرژی از طریق باد و خورشید ایران می تواتند یکی از اولویتهای ما باشد .
    
    
    
    
    

    
    
   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,426,331
تعداد بازدید امروز : 3,539
تعداد بازدید دیروز : 34,682
تعداد بازدید هفته : 222,298
تعداد بازدید این ماه : 622,134
آخرین به روزرسانی : 1399/04/20 00:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.