• مشکل مالی 10 هزار واحد کوچک و متوسط تا پایان سال رفع می شود / موانع دریافت تسهیلات بانکی هموار شد

   وزیر صنعت معدن تجارت:

   مشکل مالی 10 هزار واحد کوچک و متوسط تا پایان سال رفع می شود / موانع دریافت تسهیلات بانکی هموار شد

   مشکل مالی 10 هزار واحد کوچک و متوسط تا پایان سال رفع می شود / موانع دریافت تسهیلات بانکی هموار شد

   وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه ریزی برای رفع مشکلات مالی و کمبود نقدینگی 10 هزار واحد کوچک و متوسط تولیدی کشور با همکاری بانک مرکزی، سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی تا پایان سال خبر داد و گفت: در قالب سیاستهای اقتصاد مقاومتی تلاش می شود تا موانع دریافت تسهیلات بانکی رفع شود.

   به گزارش شاتا؛ « محمد رضا نعمت زاده » در همایش تبیین برنامه‌های ابلاغی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با  بیان اینکه موضوع اقتصاد مقاومتی از اوایل سال 93 از سوی مقام معظم رهبری در غالب  سیاستهای 24 گانه مورد تاکید قرار گرفت افزود: دراین راستا از اوایل سال 1393 دولت و دستگاه‌های دولتی در پی تنظیم دستور العمل مناسب و اجرایی کردن اقدامات بودند .
   وی افزود: به دنبال این مهم، ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس جمهور از سالجاری تشکیل گردید که  فعال‌تر شدن تولید در کشور و صادرات غیر نفتی را مورد تاکید قرار داد.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز در جهت فعال سازی بخش تولید اعم از صنعت، کشاورزی و واحدهای تبدیلی در تلاشیم و باید برای تبیین و اجرای هرچه بهتر سیاستهای اقتصاد مقاومتی با یکدیگر همفکری کنیم.
   مهندس نعمت زاده در ادامه به ایجاد کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در اوایل سال گذشته اشاره کرد و افزود: در طرح رفع موانع تولید ،‌ایجاد اختیارات در راستای رونق تولید و اقتصاد مد نظر بود که عملیاتی نشد که خوشبختانه به برخی از این اختیارات در اقتصاد مقاومتی  پرداخته شده است.
   به گفته وی؛‌ با کمک بانک مرکزی مقرر شده است تا با ارائه تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط،‌ تولید و اشتغال رونق جدیدی به خود بگیرد و  این در صورتی است که این واحدها بتوانند از تسهیلات درنظر گرفته شده بهره مند شوند.
   نعمت زاده ادامه داد:‌ در گذشته به دلیل بدهی‌های واحدهای کوچک و متوسط به بانک‌ها ،‌سازمان تأمین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی، تسهیلات جدید تعلق نمی‌گرفت اما با بخشنامه اخیر رئیس کل بانک مرکزی مقرر گردید تا با نظر کارگروه‌های استانی، تسهیلات جدیدی در اختیار واحدهای کوچک و متوسط قرار بگیرد.
   به گفته وی؛ 10 هزار واحد تولیدی دارای مشکل تامین مالی و کمبود نقدینگی تا پایان سال مطابق نظر کارگروه های استانی از تسهیلات لازم برای راه افتادن چرخ تولید خود بهره مند می شوند.
   نعمت زاده افزود: پیش بینی شده است تا پایان سال، دو هزار واحد کوچک و متوسط تولیدی کشور که از پیشرفت بیش از 60 درصدی برخوردارند، به بهره برداری برسند.
   وی ادامه داد: بانک مرکزی پذیرفت برای واحدهای تولیدی دارای کمتر از 100 نفر کارگر، بدون در نظر گرفتن مشکلات پیش گفته تسهیلات اعطا شود و به همین منظور بخشنامه هایی از سوی بانک مرکزی صادر شده است.
   وزیر صنعت معدن و تجارت خاطرنشان کرد:‌ ظرف یک ماه بعد از تأیید کارگروه‌های استانی تسهیلات به واحدهای متقاضی ارائه خواهد شد و به بانک فرصت داده شده تا ظرف یک هفته در صورت عدم توانایی پرداخت تسهیلات، دلایل خود را اعلام کنند که در این رابطه 910 واحد برای دریافت این تسهیلات ثبت نام کرده‌اند.
   مهندس نعمت زاده در به ضرورت آموزش دهی مناسب و به روز مدیریت اشاره کرد و افزود: برای توسعه صادرات و داشتن نگرش صادراتی باید آموزش لازم دیده شود  این در حالیست که صادرات محور کردن در سطح استانها و مناطق مختلف را باید مورد توجه قرار داد.
   همچنین در این همایش « محسن صالحی نیا» معاون امور صنایع وزارت صنعت،‌معدن و تجارت با اشاره به  سیاست‌های این وزارتخانه در اقتصاد مقاومتی یادآور شد:‌ سه پروژه با درجه اهمیت بالا در دستور کار ستاد اقتصاد مقاومتی وزارتخانه قرار دارد که از آنها می‌توان به رونق تولید و تعیین تکلیف حداقل7500 واحد کوچک و متوسط با هدف فعال کردن آنها ، بهره برداری و راه اندازی طرح‌های نیمه تمام و ارتقای رقابت پذیری واحدهای کوچک و متوسط جهت افزایش صادرات  نام برد.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,056,302
تعداد بازدید امروز : 15,820
تعداد بازدید دیروز : 59,979
تعداد بازدید هفته : 383,364
تعداد بازدید این ماه : 75,799
آخرین به روزرسانی : 1399/08/02 05:33

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.