• ایران آمادگی تامین مواد غذایی مورد نیاز روسیه را دارد

   مهندس نعمت زاده:

   ایران آمادگی تامین مواد غذایی مورد نیاز روسیه را دارد

   ایران آمادگی تامین مواد غذایی مورد نیاز روسیه را دارد

   وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: روسیه می تواند در تامین بخشی از مواد غذایی و نیازمندیها روی ایران حساب باز کند و ما در این زمینه محدودیتی نداریم


   به گزارش شاتا، مهندس نعمت زاده در دیدار با ‌رئیس کل گمرک فدرال روسیه گفت: خوشبختانه پس از لغو تحریمها فضای مناسبی برای توسعه همکاریها به وجود آمده که امیدواریم بتوانیم سطح آنها را افزایش دهیم.
   وی روابط دو کشور را راهبردی و استراتژیک خواند ولی حجم روابط اقتصادی را محدود دانست و گفت:‌ در این سفر توافقات مناسبی با شرکت گمرک ایران داشتید که امیدوارم  دو طرف تعاملات خود را بیش از پیش گسترش دهند
   وزیر صنعت،معدن وتجارت گفت: از ارائه برنامه های آموزشی که به شناخت مقررات گمرکی این کشور کمک می کنداستقبال می کنیم.
   وزیر صنعت،‌معدن و تجارت درادامه ،‌توسعه روابط بانکی دو جانبه را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید دو طرف تلاش و توجه بیشتری در جهت تحقق این امر داشته باشند.
   وی همچنین بر ضرورت توسعه همکاری در حمل و نقل در بخش دریا – جاده ای ،‌ریلی و هوائی اشاره کرد و افزود:‌دراین خصوص نیز نیازمند سرعت بخشی بیشتر هستیم .
   مهندس نعمت زاده ؛‌ شناسایی و تقویت صادرکنندگانی که بتوانند نیاز کشور روسیه را طبق نظر شما تامین کنند و همچنین حمایت از شرکتهای بزرگ و توانمند را از مواردی برشمرد که باید بیشتر به آن پرداخته شود.
   همچنین در این دیدار ،‌رئیس کل گمرک فدرال روسیه  نیز ضمن استقبال از بسط و تعمیق مناسبات اقتصادی با ایران تصریح کرد:‌تجار ایرانی علاقه مند به کریدور سبز گمرکی هستند که ما نیز علاقه مندی خود را برای توسعه روابط دراین زمینه اعلام می کنیم و خواهان آن هستیم کالاهای روسی نیز به بازار ایران راه پیدا کنند.
   « آندره بلیانینف »  به علاقه مندی تجار ایرانی برای برگزاری دوره آموزشی در رابطه با بحث گمرک روسیه در ایران اشاره کرد و گفت: کارشناسان متخصص خود را برای تبادل تجربیات و اطلاعات به ایارن خواهیم فرستاد.
   وی در ادامه هسته اصلی ایجاد مانع برای تجار را مشکلات روابط بانکی دانست و اظهار کرد:‌ برای مرتفع کردن مسائل بانکی حضور کارشناسان گمرکی دو طرف مهم است تا مسائل و مشکلات به خوبی دیده شود.
    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,426,076
تعداد بازدید امروز : 3,284
تعداد بازدید دیروز : 34,682
تعداد بازدید هفته : 222,043
تعداد بازدید این ماه : 621,879
آخرین به روزرسانی : 1399/04/20 00:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.