• دیدار آقای میرصالحی با آقای مینگ دبیرکل شبکه (YES)

   شبکه Young Earth Scientists Network) YES)، یا "شبکه متخصصین جوان علوم زمین دنیا"

    شبکه Young Earth Scientists Network) YES)، یا "شبکه متخصصین جوان علوم زمین دنیا"

   این جلسه که با حضور آقای مینگ دبیرکل شبکه "شبکه متخصصین جوان علوم زمین دنیا" با آقای سید مهدی میرصالحی و کارشناسان دفتر به نمایندگی از معاونت آموزش، پژوهش و فناوری در روز چهارشنبه مورخه 12/3/95 برگزار گردید.

    در ابتدا آقای مینگ بعد از معرفی هیآت همراه به توضیح سابقه شبکه Young Earth Scientists Network) YES) شبکه متخصصین جوان علوم زمین دنیا" در سازمان یونسکو تشکیل و 10 سال پیش اولین گردهمایی خود را در کشور چین با حضور 390 متخصص علوم زمینی که دو نفر نیز از ایران بودند، برگزار کرد. در افتتاحیه این دوره رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور همچنین نخست وزیر کشور نیز در اختتامیه دوره حضور داشتند.

   سپس دوره بعدی با حضور بیش از 700 متخصص در کشور استرالیا برگزار گردید. و سومین گردهمایی نیز به میزبانی کشور تانزانیا تشکیل شد که حدود 500 زمین شناس در آن شرکت کردند که با استقبال سران کشور همراه بود.
   این شبکه در حال رایزنی است که چهارمین دوره را که مصادف با دهمین سال تاسیس شبکه نیز میباشد در کشور ایران برگزار نماید. چرا که ایران دارای موقعیت جغرافیایی و زمین شناسی خاص از جمله همجواری با منابع دریایی و نیز واقع بودن در گسل های طبیعی زلزله خیز میباشد و موقعیت خوبی است تا زمین شناسی ایران را به جهان معرفی نماییم.
    
   در ادامه آقای میرصالحی ضمن تشکر از حضور آقای مینگ و هیات همراه قول مساعدت دادند. ایشان همچنین گفتند که زمین بسیار مظلوم واقع شده است چرا که پس از برداشت منابع گیاهی، آبی و نیز راهسازی، زمینهای مورد استفاده بدون ترمیم رها میشود.
   ایشان همچنین گفتند که در جهان مطالعات و تولید علم بسیاری انجام میشود ولی سهم کشورهای توسعه یافته از این علم بسیار و دیگر کشورها، استفاده اندکی از این علم تولید شده میبرند. لذا امید است که این گردهمایی که با همکاری سازمان یونسکو صورت میپذیرد باعث شود تمامی کشورها سهم مساوی از علوم و تحقیقات داشته باشند.
   در آخر آقای مینگ به رسم یادبود هدیه ای سمبلیک به آقای میرصالحی اهدا کردند.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,111,648
تعداد بازدید امروز : 37,262
تعداد بازدید دیروز : 92,985
تعداد بازدید هفته : 130,247
تعداد بازدید این ماه : 381,415
آخرین به روزرسانی : 1399/11/05 10:18

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.