• تکمیل زنجیره فولاد تنها راه موفقیت این صنعت است

   مهندس نعمت زاده در استان خراسان رضوی :

   تکمیل زنجیره فولاد تنها راه موفقیت این صنعت است

   تکمیل زنجیره فولاد تنها راه موفقیت این صنعت است

   وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: تکمیل زنجیره فولاد همچنین رشد متوازن در تک تک حلقه های این زنجیره تنها راه موفقیت این صنعت است.

   به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛ « مهندس محمد رضا نعمت زاده » طی سفر یک روزه به استان خراسان رضوی و شهرستانهای خواف، فریمان ، سنگ بست ، سنگان با بیان این مطلب ، افزود : ما امروز 20 میلیون تن ظرفیت سازی برای سنگ آهن و 25 میلیون تن برای فولاد کرده ایم البته هدف گذاری اصلی ما رسیده به 55 میلیون تن فولاد در افق 1404 خواهد بود.
   مهندس نعمت زاده در توضیح این مطلب ، افزود : درصددیم تا بتدریج صادرات سنگ آهن را به صفر رسانیده  و با تولید فولاد ومحصولات فولادی  آن را صادرات محور نماییم.
   وزیر صنعت، معدن وتجارت در ادامه یادآور شد : امروزه ظرفیت 25 میلیون تن تولید فولاد در کشور وجود دارد  منتهی چون گندله کم داریم این مقدار به 17 میلیون تن تنزل پیدا کرده است.
   وی گفت: هم اکنون به میزان 800 میلیون تن ذخیره سنگ آهن در کشور وجود دارد که البته طبق برآورد کارشناسان این مقدار به بیش از یک میلیارد تن نیز تخمین زده شده است.
   به گفته مهندس نعمت زاده ؛ ظرف یک و دو سال گذشته با انجام مطالعات اکتشافی 12 هزار کیلومتری،می توان به دسترسی سنگ آهن مورد نیاز واحدهای فولادی به بیش از این نیز امید وارتر بود.
   وزیر صنعت، معدن وتجارت در ادامه خاطر نشان کرد : علاوه برسنگ آهن در مناطق مطالعه شده سایر ذخایر فلزی نظیر : سرب ، روی  وغیره نیز به وفورمشاهده شده که با بدست آوردن ذخایر قطعی آنها وارد اکتشافات آنها خواهیم شد.
   وی در بخشی دیگری از سخنان خود گفت: مشکل عمده معادن و واحدهای صنایع معدنی کشور نبود وو یا کمبود زیر ساختهایی نظیر : آب ، برق ، گاز و غیره است که البته با حمایت دولت یکسری شرکتهای سرمایه گذار بدنبال تاسیس نیروگاه های کوچک برقی ، استفاده از انرژی باد و غیره می باشند.
   مهندس نعمت زاده در جریان سفر خود به استان خراسان رضوی تصریح کرد : در معادن بزرگ که بخش خصوصی کمتر به آنها ورودمی کند  سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران اقدام به عملیات زیر بنایی ، اکتشاف و استخراج می نماید.
   وزیر صنعت، معدن وتجارت در ادامه گفت: طبق اصل 44 قانون اساسی دولت مکلف به واگذاری واحدهای بزرگ صنعتی و معدنی به بخش خصوصی  است که ما نیز کمک می کنیم این امر محققق شود و دولت به جزء موارد خاص ورود ننماید.
   مهندس نعمت زاده در ادامه تصریح کرد : خوشبختانه در سال گذشته تا کنون توانستیم بالغ بر  800 واحد صنعتی متوقف شده کوچک و متوسط را بطور مجدد احیاء کنیم و امسال نیز با کمک دولت از جمله کمک استانداران و کارگروهای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بنا داریم تا 7 هزارو 500 واحد تولیدی راکد را به چرخ تولید باز گردانیم.
   وی با اشاره به اینکه البته همه واحدهای تولیدی مشکل نقدینگی ندارند؛ افزود : کمبودهایی نظیر : بازار،؛ تکنولوژی ، نوسازی صنایع فرسوده اینها از مواردی است دولت از اینگونه واحدها برای تامین نیازشان کمک می کند.
   مهندس نعمت زاده با اشاره به اینکه توانستیم موانع موجود بر سر راه شرکتهای خارجی را مرتفع نماییم ؛ افزود :  در دوران پسا تحریم  دولت برآنیم تا تکنولوژی و فن آوری پیشرفته را از شرکتهای موفق خارجی به داخل کشور انتقال نماییم.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,706,742
تعداد بازدید امروز : 32,640
تعداد بازدید دیروز : 43,647
تعداد بازدید هفته : 76,287
تعداد بازدید این ماه : 237,136
آخرین به روزرسانی : 1399/07/06 17:10

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.