• ثبت جهانی دو محصول مهم ایران در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO)

   ثبت جهانی دو محصول مهم ایران در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO)

   مدیرکل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت از ثبت جهانی دو محصول مهم ایران شامل رطب بم کرمان و انار ساوه و همچنین فرش دستباف 14 منطقه ایران خبرداد.

   به گزارش دفتر حمایت از مالکیت صنعتی «سید مهدی میرصالحی» افزود: 14 منطقه فرش ایران شامل فرش مناطق اردکان، ایلام، ترکمن جرگلان و بجنورد، کردی خراسان شمالی، چهارمحال و بختیاری، سردرود آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، قشقایی فارس، گبه فارس، لرستان، مود بیرجند، قهستان، ورامین و سنقر کلیایی کرمانشاه  است که توسط این دفتر در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) به ثبت جهانی نشان جغرافیایی رسید.
   وی یادآور شد:‌ فرآیند انجام کار از اوایل سال گذشته آغاز و پس از مطالعات امکان سنجی برای هر کالا و محصول، اقدامات ثبت ملی که شامل تنظیم اظهارنامه و تشکیل پرونده و دو بار آگهی در روزنامه رسمی در بازه‌های زمانی 1 و 2 ماه می‌باشد انجام شد.
   میرصالحی ادامه داد:‌ سپس تشکیل پرونده ثبت جهانی شامل تنظیم اظهار نامه لیسبون، تهیه گزارش کامل کارشناسی برای هر محصول و تهیه کلیه مستندات لازم و ارسال آن به سازمان جهانی مالکیت فکری (wipo) صورت گرفت.
   به گفته وی؛‌ فرآیند انجام کار در سازمان مزبور حدودا 6 تا 8 ماه به طول می‌انجامد که ابتدا پرونده مورد بررسی کارشناسی قرار می‌گیرد و سپس به کشورهای عضو معاهده لیسبون ارسال شده و در صورت عدم ادعا و ا عتراض از سوی کشورهای مذکور به مرحله ثبت و صدور ثبت جهانی می‌انجامد.
   گفتنی است: از مزیتهای ثبت جهانی یک کالا یا محصول شامل صادرات محصول و کالای ایرانی با نام ایران ، امتیاز انحصار صادرات محصول برای ایران ،‌افزایش قیمت صادراتی محصول و در نهایت افزایش ارزش افزوده محصولات خواهد بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,109,362
تعداد بازدید امروز : 34,976
تعداد بازدید دیروز : 92,985
تعداد بازدید هفته : 127,961
تعداد بازدید این ماه : 379,129
آخرین به روزرسانی : 1399/11/05 08:44

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.