• رشد 47 درصدی صادرات صنایع معدنی طی دو ماهه ابتدای سال

   معاون امور معادن و صنایع معدنی خبر داد:

   رشد 47 درصدی صادرات صنایع معدنی طی دو ماهه ابتدای سال

   رشد 47 درصدی صادرات صنایع معدنی طی دو ماهه ابتدای سال

   معاون امورمعادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: در فضای پسا برجام طی 2 ماهه منتهی به اردیبهشت ماه سال جاری رشد صادرات صنایع معدنی کشور نسبت به مدت مشابه سال 94 از رشد 47 درصدی برخوردار شده که ارزش آن نیز بالغ بر 132 میلیون دلار بوده است.

   به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛ « جعفر سرقینی » طی نشست خبری که به مناسبت همایش روز ملی صنعت ومعدن برگزار شد با اعلام این خبر؛ افزود : عمده صادرات صنایع معدنی طی مدت یاد شده بیشتر در گروه کالایی مس و فولاد بوده و متاسفانه در گروه کالایی سیمان به دلیل مشکلات کشور عراق و کاشی به دلیل مشکلات کشورهای حاشیه خلیج فارس به ترتیب با کاهش صادرات 30 و 33 درصدی نسبت به مدت مشابه خود شان  روبرو بوده اند.
   به گفته سرقینی ؛ در سال 94 « مس کاتد» به ارزش 370 میلیون دلار از کشور صادر شده است و این در حالی است که تنها طی دو ماهه نخست امسال صادرات این کالا به ارزش 470 میلیون دلار بوده است.
   وی با اشاره به اینکه طی دو ماهه نخست امسال رشدی در وزن صادرات صنایع معدنی رخ نداده است ؛ افزود: رخداد اصلی در صادرات صنایع معدنی طی 2 ماهه نخست سال جاری این بوده است که عدم صدور مواد خام معدنی و فرآوری و تبدیل به کنسانتره شدن آنها دیده می شود.
   معاون امورمعادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت در ادامه گفت: برای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی در بخش معدن دغدغه تکمیل زنجیره تولید فلزات را داشته و در وزارتخانه دنبال می کنیم در این صورت صادرات ما روز به روز پر ارزش تر شده و به جای صادرات سنگ آهن خام به صادرات فولاد می اندیشیم.
   وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اشباع بازار سیمان داخلی کشور گفت: هم اکنون  به میزان 80 میلیون تن ظرفیت تولید سیمان در کشور وجود دارد و کارخانجات سیمان با 85 درصد ظرفیت کار می کنند لذا باید برای موضوع چاره اندیشی شود.
   سرقینی در خصوص تدابیر اندیشیده شده در این موضوع گفت: به منظور تحریک تقاضا درداخل؛ انجمن سیمان  با وزارت مسکن و شهرسازی قراردادی به میزان 5 میلیون تن منعقد خواهد کرد و با کاهش هزینه های بندری صادرات سیمان به مانند  کشورهای همجوار ، می توان به آینده صنعت سیمان امیدوار تر بود.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,328,457
تعداد بازدید امروز : 26,708
تعداد بازدید دیروز : 40,733
تعداد بازدید هفته : 349,456
تعداد بازدید این ماه : 1,177,500
آخرین به روزرسانی : 1399/06/28 14:46

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.