• با استفاده از راهکارهای مختلف از واحدهای تولید کننده صنعت سیمان نیز حمایت کنیم

   دکتر جهانگیری در جلسه انجمن صنفی صنعت سیمان تاکید کرد:

   با استفاده از راهکارهای مختلف از واحدهای تولید کننده صنعت سیمان نیز حمایت کنیم

   با استفاده از راهکارهای مختلف از واحدهای تولید کننده صنعت سیمان نیز حمایت کنیم

   معاون اول رییس جمهور گفت: باید از واحدهای تولید کننده صنعت سیمان حمایت شودو برای رسیدگی به مشکلات صنعت سیمان کارگروهی تشکیل شود.

   به گزارش شاتا از پایگاه اطلاع رسانی دولت؛ «دکتر اسحاق جهانگیری» درجلسه انجمن صنفی صنعت سیمان ؛ این صنعت را یکی از صنایع مهم کشور برشمرد و برلزوم جلوگیری از آسیب رسیدن به این صنعت تاکید کرد.
   وی تاکید کرد: یکی از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید داخلی است و لازم است با استفاده از راهکارهای مختلف از واحدهای تولید کننده صنعت سیمان نیز حمایت کنیم.
   معاون اول رییس جمهور افزود: واحدهای تولید کننده سیمان در مقطع فعلی با مشکل کمبود تقاضا مواجه هستند و در معرض آسیب قرار گرفته اند که لازم است با اتخاذ تدابیر مناسب، از آسیب رسیدن به این واحدها جلوگیری کنیم.
   وی افزایش تقاضا در بازار داخلی سیمان را از جمله راهکارهای حمایت از این صنعت برشمرد و از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواست کارگروهی با حضور نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، بانک مرکزی، وزارت راه و شهرسازی و انجمن صنفی صنعت سیمان تشکیل دهند و راهکارهای حمایت از صنعت سیمان را مورد بررسی قرار دهند.
   معاون اول رییس جمهور همچنین بر لزوم توسعه صادرات سیمان در جهت حمایت از واحدهای تولید کننده تاکید کرد و افزود: باید با استفاده از راهکارهای مختلف از جمله اعطای خط اعتباری به کشورهای هدف و نیز رفع موانع پیش روی صادرات سیمان، به افزایش تقاضای بازارهای خارجی کمک کنیم.
   دکتر جهانگیری با قدردانی از مدیران صنعت سیمان کشور گفت: یکی از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید داخلی است و لازم است با استفاده از راهکارهای مختلف از واحدهای تولید کننده صنعت سیمان نیز حمایت کنیم.
   در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان نیز حضور داشتند، مشکلات و مسائل صنعت سیمان و واحدهای تولید کننده این صنعت مورد بررسی قرار گرفت.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست گزارشی از آخرین وضعیت میزان صادرات سیمان ارائه کرد و به تشریح موانع و مشکلات پیش روی صادرات سیمان پرداخت.
   وزیر راه و شهرسازی نیز در این نشست پیشنهادات مختلفی را برای افزایش تقاضای بازار داخلی سیمان مطرح کرد و گفت: باید تلاش کنیم به جای استفاده از سازه های فولادی، از سیمان و بتن در ساخت و سازها و اجرای طرح های عمرانی و نیز روسازی جاده ها استفاده کنیم تا میزان تقاضا در بازار سیمان افزایش پیدا کند.
   در ادامه این نشست رییس هیئت مدیره انجمن صنفی صنعت سیمان و دیگر اعضای هیئت مدیره نیز دغدغه ها و مسائل این صنعت را مطرح کردند و خواستار حمایت دولت از صنعت سیمان و واحدهای تولید کننده شدند.
   در پایان این نشست مقرر شد وزیر صنعت، معدن و تجارت کارگروهی با عضویت نمایندگان وزارت راه و شهرسازی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، بانک مرکزی و انجمن صنفی صنعت سیمان برگزار و مسائل و مشکلات پیش روی این صنعت را بررسی و راهکارهای پیشنهادی در جهت حل این مشکلات را ارائه کنند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,329,218
تعداد بازدید امروز : 27,469
تعداد بازدید دیروز : 40,733
تعداد بازدید هفته : 350,217
تعداد بازدید این ماه : 1,178,261
آخرین به روزرسانی : 1399/06/28 14:46

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.