• دکتر محمدرضا فیاض:

   وضعیت رکود کشور تا پایان سال بهتر می‌شود.

   وضعیت رکود کشور تا پایان سال بهتر می‌شود.

   فیاض در نشست با فعالان اقتصادی استان کرمانشاه گفت: دولت با انجام برنامه های تحریک تقاضا به دنبال خروج از رکود است.

   دکترمحمدرضا فیاض در نشست با فعالان اقتصادی استان کرمانشاه که عصر یکشنبه هفتم شهریور ماه برگزار شد، با اشاره به برنامه‌های دولت برای خروج از رکود اظهار کرد: دولت به دنبال انجام برنامه های تحریک تقاضا می باشد.

   ایشان با تاکید بر اینکه دولت کنترل تورم را هدف اول خود قرار داد، بیان کرد: اکنون بر اساس آمار رسمی منتشره نرخ تورم به 8.9 درصد رسیده است.

   به گفته وی دومین برنامه دولت بعد از مهار تورم ، خروج از رکود و رونق اقتصادی است که با برنامه تحریک تقاضا آن هم به صورت آرام و حساب شده دنبال می کند.

   معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌ها عرضه کارت‌های اعتباری در آینده نزدیک از جمله این برنامه‌ها اعلام کرد که در مبالغ متفاوت از سوی بانک‌ها در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد تا فروشندگان کالاهای خود را به فروش برسانند و مردم نیز به راحتی خرید کنند.

   فیاض با بیان اینکه تمهیدات دیگری هم برای مهار رکود در نظر گرفته شده، یادآوری کرد: هر یک از این اقدامات به تنهایی نتیجه نمی‌دهد بلکه باید مجموع این عوامل اجرا شود تا نتیجه کارها ببینم.

   وی معتقد است، تا پایان سال شرایط رکود بهتر خواهد شد، اما مهار رکود از مهار تورم دشوارتر است، چون تورم دست سیاست‌گذاران است و رونق در اختیار خریداران.

   معاون وزیر سپس به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور اشاره کرد و افزود: در پروژه رونق تولید بانک‌ها در اجرای آن و کمک به واحدهای تولیدی مشارکت بیشتری داشتند. البته روند اعطای تسهیلات به بنگاههای متقاضی کند است که باید بانکها بر سرعت خود بیفزایند.

   فیاض ادامه داد طبق آخرین آماری که هر دوساعت به روز می شود، استان کرمانشاه از 317 واحدی که به بانک معرفی کرده است که 105 واحد موفق شدند به مرحله نهایی دریافت تسهیلات برسند که رقمی معادل 34 درصد است که کرمانشاه رتبه دوم کشور را دارد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,356,539
تعداد بازدید امروز : 43,210
تعداد بازدید دیروز : 57,567
تعداد بازدید هفته : 262,292
تعداد بازدید این ماه : 376,043
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 17:33

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.