• پیام مقام عالی وزارت به مناسبت روز ایمنی و آتش نشانی

   پیام وزیر صنعت، معدن و تجارت به مناسبت روز ایمنی و آتش نشانی

   پیام وزیر صنعت، معدن و تجارت به مناسبت روز ایمنی و آتش نشانی

   7 مهر 1395 مصادف با روز آتش نشانی و ایمنی

    

    

    

    

   امروزه سرمایه های انسانی با ارزش ترین منابع سازمانی محسوب می شوند که زمینه تحقق اهداف سازمانی را فراهم می آورند. رشد و توسعه سازمانها و در پی آن جامعه و کشور، در گرو استفاده صحیح از نیروی کار است. از اینرو یکی از شاخص های پیشرفت و توسعه، داشتن نیروی کار سالم و محیط کار ایمن است. کار در محیط های ایمن و برخورداری از امنیت جانی حق مسلم هر انسان می باشد، بر اساس آمار موجود تعداد شاغلین در بخش صنعت و معدن 2.690.000 نفر می باشد که بطور تقریبی 32.5 % جامعه شاغل کشور را تحت پوشش قرار داده است. طبق آمار ارائه شده از سوی سازمان بین المللی کار، سالانه 317 میلیون حادثه با غیبت بیش از 4 روز در سراسر جهان بوقوع می پیوندد. شناسایی زود هنگام مخاطرات موجود در محیط کار و ایجاد محیطی امن، علاوه بر تضمین سلامت افراد شاغل، روح نشاط را در خانواده شاغلین تزریق و جامعه ای پویا و مولد را توسعه می دهد. در راستای تحقق این مهم هفتم مهر را وسیله ای قرار می دهیم تا یکبار دیگر در جهت ارتقاء و بهبود ایمنی و سلامت محیط کاری هم پیمان شویم.

    لذا انتظار می رود کلیه سازمانهای تابعه و وابسته با همکاری سایر بخش های صنعت و معدن کشور بیش از گذشته در راستای اجرای اصل "پیشگیری مقدم بر درمان" گام بردارند و با انجام اقدامات پیشگیرانه از هدر رفت سرمایه های انسانی و تجهیزاتی حفاظت و صیانت نمایند. بدینوسیله اینجانب در راستای ارتقاء ایمنی محیط کاری عاری از حوادث شغلی در سه محور تاکید می نمایم:

   • وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه اختیارات قانونی خود تلاش میکند، در حذف عوامل مخاطره آمیز در محیط کار با سایر سازمانها مشارکت موثر نماید.
   • کلیه کارفرمایان محترم واحدهای صنعتی معدنی تحت پوشش اقدامات لازم را در راستای شناسایی، ارزیابی و کنترل مخاطرات محیط کار انجام دهند.
   • دفتر HSEE وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه ریزی لازم را در راستای فرهنگ سازی و مدیریت بهینه مخاطرات در این بخش انجام خواهد داد.

   در پایان ضمن تبریک " روز ایمنی و آتش نشانی" به کلیه شاغلین این مرزوبوم و فعالان حوزه ایمنی و آتش نشانی، آرزوی توفیقات روز افزون ایشان را از خداوند منان مسئلت دارم.

    

   محمدرضا نعمت زاده

   وزیر صنعت، معدن و تجارت

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,055,782
تعداد بازدید امروز : 15,300
تعداد بازدید دیروز : 59,979
تعداد بازدید هفته : 382,844
تعداد بازدید این ماه : 75,279
آخرین به روزرسانی : 1399/08/02 05:33

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.