• ارتقا بهره وری در واحد های صنعتی، معدنی و تجاری ضروری است

   ارتقا بهره وری در واحد های صنعتی، معدنی و تجاری ضروری است

   سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از عوامل افزایش رشد اقتصادی کشور ایجاد بهره وری است که ما آن را به طور جدی در واحد های صنعتی، معدنی و تجاری اجرا خواهیم کرد.

   به گزارش شاتا؛ رمضانعلی صادق زاده در نشست خبری خود با بیان این مطلب افزود در این راستا کمیته ی مشترکی با سازمان های بهره وری، مدیزیت صنعتی و سازمان های دیگر تشکیل داده ایم تا با استفاده از تجارب و هم افزایی اعضای آن بتوانیم به این ضرورت در بخش صنعت، معدن و تجارت بپردازیم.
   وی با بیان اینکه در حوزه آموزش کاربردی در صدد هستیم تا نیروهای موجود در واحد های صنعتی و معدنی مهارت های لازم را کسب کنند تا نقش خود را در رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصدی طی برنامه ششم اقتصادی ایفا نمایند گفت: پیش تر دانشگاه های کشور به طور معمول به موضوعات آموزشی می پرداختند بعد از مدتی به بحث های پژوهشی ورود کردند اما با توجه به نیاز کشور تولید علم به تنهایی کافی نبوده بلکه تبدیل آن به فناوری و تکتولوژی احساس شد که این مهم را وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری می کند.
   صادق زاده با بیان اینکه بهترین نقطه ی استفاده از فناوری در صنعت است یادآور شد:با طرح  موضوع ارتباط صنعت با دانشگاه  است که بحث جدی به کارگیری فناوری در صنایع کشور مفهوم پیدا می کند.
   وی با اعلام اینکه حدود 2هزارو 700 شرکت  دانش بنیان صنعتی در کشور ایجاد شده است، افزود: نیاز اصلی صنعت دارا بودن ویژگی مهم دانش بنیان بودن آن است که علم و دانش فنی از پارک های صنعتی به طور مستقیم در رشته های صنعتی کشور رسوب نماید.
   صادق زاده در ادامه گفت: تنها ارائه ی تسهیلات  به واحد های صنعتی کوچک و متوسط کار ساز نبوده بلکه تجهیز این واحد ها به فناوری، گذراندن دوره های آموزشی کاربردی همچنین پژوهش های کاربردی آنها را  در ایجاد و توسعه ی صنعتی موفق کمک می کند.
   وی در پایان گفت منابع مالی مورد نیاز در بخش آموزش و پژوهش در 3 بخش قانون رفع موانع تولید، داشتن سهم یک درصدی در قانون بودجه و سهم 3 درصدی برابر دستورالعمل ابلاغی وزیر صنعت، معدن و تجارت در امر آموزش و پژوهش تمامی آورده شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,543,695
تعداد بازدید امروز : 11,184
تعداد بازدید دیروز : 39,364
تعداد بازدید هفته : 11,184
تعداد بازدید این ماه : 660,561
آخرین به روزرسانی : 1399/05/18 02:05

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.