• ایجاد 205 واحد تحقیق و توسعه در بنگاه های صنعتی کشور در سال 95

   ایجاد 205 واحد تحقیق و توسعه در بنگاه های صنعتی کشور در سال 95

   205 واحد تحقیق و توسعه در بنگاه های صنعتی کشور از ابتدای امسال تا مهر ماه در کشور ایجاد شده است.

   به گزارش شاتا ؛ « رمضانعلی صادق زاده » در نشست خبری خود در جمع اهالی رسانه با بیان این مطلب ، افزود : از سال 68 تا 92 به طور میانگین سالانه 47 مجوز برای ایجاد واحد های تحقیق و توسعه صادر شده است و این در حالی است که فقط در  6 ماه نخست امسال بیش از 200 مجوز ایجاد واحد های تحقیق و توسعه صادر شده است.

   وی با بیان اینکه 89 مجوز در سال 93 و 252 مجوز نیز در سال 94 برای ایجاد واحد های R&D صادر شده است گفت: رویکرد این وزارتخانه استفاده از فن آوری های نوین در صنایع است بطوریکه این صنایع بتوانند باسایر رقبای داخلی و خارجی خود رقابت نموده و مطرح شوند.

   سرپرست معاونت آموزش ، پژوهش و فن آوری وزارت صنعت، معدن وتجارت افزود: در صورتیکه صنایع ما از جمله نساجی از تکنولوژی و فن آوری روز دنیا عقب بمانند محکوم به فنا شده و از گردونه تولید خارج می شوند.
   صادق زاده با اشاره به اینکه سیاست معاونت متبوعه خود تبدیل علم و دانش فنی به فن آوری و سپس به شرکتهای دانش بنیان است تصریح کرد: این اقدام از دانشگاه ها شروع شده و نباید در پارک های فن آوری محدود و محصور شوند بلکه تجاری سازی شده و به ارزش افزوده و ثروت منتهی شوند.

   سرپرست معاونت آموزش ، پژوهش و فن آوری وزارت صنعت، معدن وتجارت با بیان اینکه   این حرکت جدی از سال 92 شروع شده و درصددیم تا موضوع دانش بنیان بودن را به صنایع کشور تسری دهیم گفت:برای تشویق واحدهای صنعتی و معدنی به ایجاد واحد تحقیق و توسعه ، امضای مجوز آن توسط شخص وزیر صنعت، معدن وتجارت صورت می گیرد که این موضوع به نوبه خود اهتمام وی به این ضرورت است
   وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در برگزاری دوره های آموزشی کاربردی در سازمان های توسعه ای این وزارتخانه نظیر : ایمیدرو، ایدرو ، موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی ، پژوهشکده  سازمان زمین شناسی در قالب سمینارهای آموزشی و کارگاه های مختلف از اساتید خارجی و حتی ایرانیان مقیم خارج کشور دعوت می ود.
   صادق زاده تصریح کرد : ایجاد مرکز طراحی خودرو در ادامه ابلاغ پیوست فن آوری است که در آن کلیه قرارداهای خارجی این وزارتخانه و واحدهای تابعه آن با طرف های خارجی می بایست دارای پیوست فن آوری باشند تا علاوه بر ایجاد واحدهای مشترک تحقیق و توسعه به آموزش های کاربردی مورد نیاز برای تربیت متخصصان مربوطه در این حوزه مبادرت ورزند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,691,327
تعداد بازدید امروز : 6,898
تعداد بازدید دیروز : 52,516
تعداد بازدید هفته : 158,816
تعداد بازدید این ماه : 808,193
آخرین به روزرسانی : 1399/05/20 23:34

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.